Hlavní obsah
Nová DVD 25. týden. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nová DVD: Lída Baarová, Ave Caesar!, 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

Na DVD vychází film Filipa Renče Lída Baarová s Táňou Pauhofovou v titulní roli. George Clooney hraje hlavní roli ve filmu Ave Caesar!. Mistr filmové destrukce Michael Bay natočil podle skutečnosti film 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází.

Nová DVD 25. týden. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Nová DVD: Lída Baarová, Ave Caesar!, 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

 Lída Baarová

Příběh nádherné české herečky, kterou do svých „ďábelských sítí“ vtáhl Hitlerův ministr propagandy Goebbels. Kvůli Lídě se chtěl vzdát rodiny, kariéry i Říše. Baarová odmítla nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu a nové lásce nezvladatelně propadla. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si položila až za pár let a pak po celý zbytek života.

Lída Baarová, ČR/ Slovensko 2016, drama, 106 min., režie: Filip Renč, hrají: Táňa Pauhofová, Karl Markovics, Gedeon Burkhard, Simona Stašová, Martin Huba, Lenka Vlasáková, Pavel Kříž a další.

Ave Caesar!

Vedoucí produkce hollywoodského studia Eddie Mannix je prototypem člověka, který umí všechno vyřešit, uhasit každý požár hned v základu, zkrotit namyšlenou hvězdičku stejně jako rozpočet filmu. Ale když mu unesou hlavní hvězdu z právě natáčeného filmu Ave Caesar!, má i on problémy, s nimiž si scenáristé a režiséři Ethan a Joel Coenové poradili v osobitém stylu.

Ave Caesar!, USA 2016, komedie, 106 min., režie: Ethan a Joel Coenovi, hrají: Josh Brolin, George Clooney, Channing Tatum, Tilda Swintonová a další.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

Film na motivy stejnojmenné knihy líčí události očima skutečných aktérů: teroristická bojůvka operující na severu Afriky se rozhodla „oslavit“ jedenácté výročí útoku na Dvojčata útokem na americkou ambasádu v libyjském Benghází. Její zaměstnanci by neměli sebemenší šanci, kdyby v oblasti nepůsobila skupinka bezpečnostních analytiků, bývalých elitních mariňáků, kteří se bez ohledu na nařízení rozhodli bránit ambasádu do poslední kapky krve.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází, USA 2016, akční drama, 144 min., režie: Michael Bay, hrají: John Krasinski, Freddie Stroma, Toby Stephens, Max Martini, Pablo Schreiber a další.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků