Hlavní obsah
Nová alba Foto: Novinky

Nová alba: Marilyn Manson, Doves, The Flaming Lips i reedice Rolling Stones

Blíží se předvánoční čas a na hudební trh se dostávají jak alba silných hudebních osobností, tak i zajímavé reedice, ať už jde o kolekce Rolling Stones či našich Plexis. Z novinek nejvíce zaujmou desky Marilyna Mansona, Doves nebo The Flaming Lips.

Nová alba Foto: Novinky
Nová alba: Marilyn Manson, Doves, The Flaming Lips i reedice Rolling Stones

Marilyn Manson - We Are Chaos

Američan Marilyn Manson je nezmar. Na scéně je už od devadesátých let a neustále vydává alba, která mají z dnešního pohledu dost podobný zvuk a vlastně i obsah. Novinka je proto dalším dílem kontroverzního umělce, na němž se sešly všechny jeho předešlé hudební touhy, návyky a inspirace. A také vlivy country.

Nové album

Foto: Loma Vista

Doves - The Universal Want

Britská kapela Doves se momentálně pohybuje v ranku alternativního rocku. Na nové desce představuje zasněné hudební pasáže, které se převalují v éteru a přinášejí především rozličné pocity. Novinka je pátým albem kapely.

Nové album

Foto: EMI

The Flaming Lips - American Head

The Flaming Lips se na novém albu rozhodli více těžit ze svých amerických hudebních kořenů. Tematicky se pohybuje v oblastech rodiny, lásky, smrti, něhy, nostalgie i upřímnosti. Pozornost zaslouží psychedelická rovina kolekce.

Nové album

Foto: Bella Union

Rolling Stones - Goats Head Soup

Reedice alba britských Rolling Stones z roku 1973 obsahuje písně v novém stereu, v širší verzi i rarity, vyřazené skladby či nejrůznější alternativní verze. Nejvzácnější jsou tři dosud neslyšené singly, písně Criss Cross, All the Rage a Scarlet. V posledně jmenovaném se jako host objevuje kytarista skupiny Led Zeppelin Jimmy Page.

Nové album

Foto: Universal Music

Antikvartet Dušana Vančury - Desatero setkání s Medvíďaty

Skupině Antikvartet vdechl život Dušan Vančura v roce 1962. Zakrátko jeho existence skončila a on ho obnovil v roce 2013. V lednu a únoru letošního roku ve studiu Good Day Records natočili album Desatero setkání s Medvíďaty. Těsně před jejím dokončením, 16. dubna, Vančura nečekaně zemřel. První část alba patří Antikvartetu, druhá vzešla ze spolupráce s profesionálním českokrumlovským dětským sborem Medvíďata.

Nové album

Foto: Good Day Records

Plexis - Půlnoční rebel

Třicet let uplynulo od prvního vydání nejslavnějšího alba pražské punkrockové kapely Plexis. Při té příležitosti vyšlo s bonusy, respektive nahrávkami skladeb, které se objevily na kompilaci Rebelie Punk’n’Oi z roku 1990.

Nové album

Foto: Warner Music

Lucie Bílá - Soukup/Bílá/Osvaldová

Album mapuje mnohaletou spolupráci tří výrazných umělců. Hned jejich první společnou zásadní prací byla ústřední skladba pro film Requiem pro panenku. Následovalo úspěšné album Missariel (1992) a předznamenalo léta spolupráce, která zahrnovala i filmovou a scénickou hudbu a slavné muzikálové inscenace.

Nové album

Foto: Warner Music

Miloš Dodo Doležal - My Little World

Album My Little World poprvé vyšlo v roce 1991 a patří mezi důležité nahrávky instrumentální hudby u nás. Kytarista Miloš Dodo Doležal ho vydal těsně před svou cestou do Los Angeles, v němž se rozhodl studovat rockovou kytaru. Album nyní vychází poprvé i v digitální podobě a na CD, a to ve zremasterované podobě a se dvěma novými bonusy z devadesátých let.

Nové album

Foto: Warner Music

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků