Hlavní obsah
Nová alba Foto: Novinky

Nová alba: Jaromír Nohavica, Čechomor, Monkey Business i Ennio Morricone

V posledních dnech se na trhu s novými alby objevila opravdu silná sestava. Desky Jaromíra Nohavici jsou tradičně očekávané, což se týká i novinky. Své příznivce potěší i Čechomor nebo Monkey Business. První posmrtné album Ennia Morriconeho pak nabízí skladby, které dosud nevyšly. A Kylie Minogue je zase diskotéková.

Nová alba Foto: Novinky
Nová alba: Jaromír Nohavica, Čechomor, Monkey Business i Ennio Morricone

Jaromír Nohavica: Máma mi na krk dala klíč

Návrat k prostému písničkářskému zvuku, v němž hrají prim pouze zpěvákův hlas a akustická kytara. To je novinka Jaromíra Nohavici. Skladby na albu pod povrchem akustické kytary vypráví silný písničkářův životní příběh.

Nové album

Foto: Petarda Production

Čechomor: Radosti života

Na albu pracovali zpěvák a kytarista František Černý a zpěvák a houslista Karel Holas více než dva roky. Vybrali skladby, které chtěli zpracovat už dávno. K lidovým písním v typických úpravách připojili zhudebněnou báseň Františka Gellnera Napsala mi psaní. Po dlouhé době se jako hráč na albu Čechomoru podílel i jeho bývalý člen Radek Pobořil.

Nové album

Foto: Warner Music

Monkey Business: Freedom On Sale

Desáté studiové album zastihlo skupinu Monkey Business v dobré kondici. Zpěváci Matěj Ruppert a Tereza Černochová na něm podávají brilantní výkony, stejně jako celá kapela. Autorem písní je klávesista Roman Holý. Většinu textů napsal Pavel Mrázek.

Nové album

Foto: Warner Music

Ennio Morricone: Segreto

Ennio Morricone byl italský oscarový skladatel, který letos ve věku 91 let zemřel. Během kariéry, která trvala více než šest desetiletí, vytvořil více než šest set kompozic. Jeho posmrtné album obsahuje i několik dosud nevydaných skladeb.

Nové album

Foto: Universal Music

Michal Horáček: Srdce jako kníže Rohan (50 mých nejmilejších písní)

Textař a producent Michal Horáček vydává průřezové trojalbum, jímž mapuje svou více než třicetiletou kariéru. Kolekce nabízí písně, které vznikly v běhu let z jeho producentského popudu, ale také ve spolupráci dvojice Hapka & Horáček. Prezentovány jsou v podání Hany Hegerové, Lucie Bílé, Jany Kirschner, Karla Gotta, Richarda Krajča, Vojtěcha Dyka a mnoha dalších.

Nové album

Foto: Universal Music

Kylie Minogue: Disco

Patnácté studiové album australské zpěvačky Kylie Minogue už ve svém názvu prozrazuje, o co na něm jde. Zpěvačka v něm čerpá z diskotékových písniček osmdesátých let. Je to tedy album s řádně retro atmosférou.

Nové album

Foto: BMG

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků