Hlavní obsah
Nová alba Foto: Novinky

Nová alba: Florence and The Machine, The Black Keys, Lucie Redlová a další

Nové album britské kapely Florence and The Machine prý inspiroval Iggy Pop. Novinku Lucie Redlové její otec, písničkář Vlasta Redl. The Black Keys přizvali na hostování na desku člena amerických ZZ Top, rapper Kendrick Lamar u příležitosti vydání nové desky zase ohlásil na 10. října letošního roku i koncert v Praze.

Nová alba Foto: Novinky
Nová alba: Florence and The Machine, The Black Keys, Lucie Redlová a další

Florence and The Machine: Dance Fever

Britka Florence Welch vydala se svou kapelou Florence and The Machine pátou studiovou desku. Vedle už zveřejněných singlů Free, King, Heaven is Here nebo My Love přináší dalších deset skladeb. Welch jako největší inspiraci pro desku uvedla jméno amerického kolegy Iggyho Popa. Kolekce jde stylově od progresivního popu přes indie pop, disco až k industrialu. Název a koncepce vznikly díky fascinaci Welchové tancem.

Nové album

Foto: Universal Music

The Black Keys: Dropout Boogie

Práce na jedenáctém studiovém albu americké dvojice začaly v létě 2021, kdy The Black Keys plánovali nahrát je jako duo. Později přizvali několik hostů, mezi nimiž je i Billy Gibbons z kapely ZZ Top. Do rockového garážového soundu vpadl s grácií.

Nové album

Foto: Nonesuch

Lucie Redlová: Lidová Redlová

Dvacet let se písničkářka Lucie Redlová bránila navázat na odkaz svého otce Vlasty Redla. Svou lásku k lidové a ohlasové hudbě a zkušenosti z kapel Docuku a Garde naplno zúročila až nyní, na albu Lidová Redlová. Natočila je ve spolupráci s hudebníkem a producentem Jiřím Hradilem. Kolekce obsahuje jedenáct písniček, z toho půl tuctu valašských a slovenských lidovek.

Nové album

Foto: Indies Scope

The Chainsmokers: So Far So Good

Na čtvrtém studiovém albu amerického dýdžejského a producentského dua The Chainsmokers nejsou hudební či zpívající hosté, ale řada hostujících producentů. Je spojením electropopu a tanečního stylu EDM.

Nové album

Foto: Columbia

Kendrick Lamar: Mr. Morale & the Big Steppers

Mr. Morale & the Big Steppers je páté studiové album amerického rappera Kendricka Lamara. Hostují na něm Whitney Alford, Eckhart Tolle, Blxst, Amanda Reifer, Sampha, Taylour Paige, Summer Walker, Ghostface Killah, Baby Keem a další.

Nové album

Foto: Interscope

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků