Hlavní obsah
Komplexní služby pro seniorky: nejdřív účes, potom sex. Foto: Falcon, Právo

Nevkusná americká komedie Zohan: Krycí jméno Kadeřník

Málokdy je k vidění tak dokonale nevkusný film jako americká komedie Zohan: Krycí jméno Kadeřník s Adamem Sandlerem v roli izraelského elitního agenta, který zadnicí louská ořechy a touží po kariéře umělce s nůžkami a hřebeny.

Komplexní služby pro seniorky: nejdřív účes, potom sex. Foto: Falcon, Právo
Nevkusná americká komedie Zohan: Krycí jméno Kadeřník

Jeho hlavním protihráčem je palestinský terorista Fantom v podání Johna Turturra. Třetím do party je Rob Schneider jako palestinský taxikář v New Yorku, kam nezničitelný Zohan po jedné ze svých protiteroristických akcí utíká, aby si splnil kadeřnický sen. Ani ve městě mrakodrapů a neomezených možností však neuteče před minulostí, boj s teroristy si ho najde i tam.

Kromě toho si tento talentovaný obšourník buduje výtečnou pozici v jedné malé palestinské oficíně tím, že jako bonus k účesu přidává soulož se starými, ošklivými zákaznicemi, takže se záhy stane nejpopulárnějším kadeřníkem newyorské důchodcovské generace. Občas se filmem mihne též hakysácký turnaj.

Politickou ani jinou korektnost zajisté divák „sandlerovek“ nečeká, ale jde o to, nakolik dokáže být provokativní komedie vtipná.

Vulgární a trapné, rozhodně ne vtipné

Zohan: Krycí jméno Kadeřník patří v samotném označení komedie až na samý konec pomyslného chvostu. Sandler sice ve filmu chytá vystřelené kulky v letu a tvrdí, že má nejchlupatější ohanbí na světě, ale to i vše ostatní je jen vulgární a trapné, rozhodně ne vtipné.

Filmu totiž chybí třeba i pitomoučký, ale přece jen obsah, o který by se humor mohl opřít a který by se vešel do víc než té jedné půlvěty, uvedené v prvním odstavci.

Judd Apatow filmu moc nepomohl

Absence plnějšího scénáře je přitom docela překvapivá, protože se na něm se Sandlerem podílel jeho dávný kamarád Judd Apatow, který je podepsán pod sice rovněž obhroublými, ale určitě ne tupými a nudnými komediemi 40 let panic a Zbouchnutá.

Ve světle všech trapností a čím blíž k vytouženému konci tím nudnějšího „děje“ je zcela lhostejné, jestli někdo ze zúčastněných umí nebo neumí hrát a jak je to celé Dennisem Duganem režírované.

Z celého filmu zbude jen pocit, že ani protesty proti němu, které se objevily jak na palestinské, tak na izraelské straně, jsou zbytečné, protože Zohan si takovou pozornost ani nezaslouží.

 

Zohan: Krycí jméno Kadeřník
USA 2008, 113 min.
Režie: Dennis Dugan,
Hrají: Adam Sandler, John Turturro, Rob Schneider

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků