Hlavní obsah
Ringo Starr a Paul McCartney udržují umělecký kontakt. Foto: ČTK

Mezi McCartneym a Starrem to pořád jiskří

Za magické a kouzelné označil Paul McCartney hraní se svým bývalým parťákem ze slavných Beatles Ringem Starrem. Sešli se, aby spolu nahráli píseň Beautiful Night, skladbu z McCartneyho alba Flaming Pie z roku 1977, které má být vydáno znovu.

Ringo Starr a Paul McCartney udržují umělecký kontakt. Foto: ČTK
Mezi McCartneym a Starrem to pořád jiskří

Nahrávka má být součástí archivní kolekce Paula McCartneyho, která bude také obsahovat dvaatřicet bonusových audionahrávek a knihu, v níž budou dosud nepublikované obrázky od McCartneyho zesnulé manželky Lindy McCartneyové.

Společné nahrávání bylo již připomenuto na novém videu k písni Beautiful Night a také na novém EP, uvedl web EveningStandard.

Podle něj McCartney řekl: „Už roky jsem Ringovi říkal, že by bylo skvělé něco udělat, protože jsme toho dohromady mimo Beatles moc neudělali. Jednou večer mi Jeff Lynne, spoluzakladatel Elektric Light Orchestra, navrhl, abych přizval Ringa. A já souhlasil. Tak nějak se to prostě stalo.“

„Písničku Beautiful Night jsem napsal před pár lety. Vždycky se mi líbila, ale přišlo mi, že to není úplně ono. Když se Ringo přidal, hned to bylo jako za starých časů. Uvědomil jsem si, že to mezi námi pořád je,“ sdělil.

I kromě zmíněné písně si podle McCartneyho s kolegou ze slavné kapely skvěle zahráli. „Vzal jsem svou baskytaru, on začal na hrát na bicí a Jeff Lynne na kytaru. Jamovali jsme, vymýšleli vokály, improvizovali,“ popsal McCartney.

Dodal, že i když se kapela rozpadla v roce 1970, pořád si na pódiu s Ringem Starrem rozumí. „S Ringem je to vždycky skvělé. Vždycky to stojí za to. Vždycky je to zábava,“ vysvětlil.

Kolekce Paula McCartneyho vyjde 31. července.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků