Hlavní obsah
Jan Svěrák Foto: Milan Malíček, Právo

Knihománie s Janem Svěrákem, Čtyřlístkem i švédskou detektivkou

Ve středu vypukla Knihománie. Nakladatelé společně nabídli tituly, které považují za hity podzimu. Od 23. října do 24. listopadu budou v téměř 300 knihkupectvích tyto nové thrillery, čtení pro ženy, historické romány, životní osudy, encyklopedie či knihy pro děti a ke každému titulu obdrží čtenář Knihu švédských křížovek.

Jan Svěrák Foto: Milan Malíček, Právo
Knihománie s Janem Svěrákem, Čtyřlístkem i švédskou detektivkou

Režisér Jan Svěrák překvapil svou první knihou. Jmenuje se Bohemia a český režisér Ivan v ní sní o kariéře v Hollywoodu. Náhoda mu přihraje do cesty o pár let starší britskou producentku, a protože si padnou do oka, začíná jeho sen dostávat reálné obrysy. Stačí překonat manželčin nesouhlas a pár nečekaných kulturních rozdílů a může dobýt celý svět. Anebo se v něm ztratit.

C. J. Tudor nabídne thriller Jáma. Joe se vrací do rodného Arnhillu, kde zmizela jeho sestra Annie a přišel o rodiče. To, co se kdysi stalo Annie, se totiž děje zase.

Knižní rozhovor s lékařem Vladimírem Benešem vychází pod titulem Mé cesty do hlubin mozku. V názorech je přímý a někdy provokativní. Zároveň se nebojí přiznat, že chirurg má kromě sebevědomí často i strach. Vladimír Beneš poutavě vypráví o pacientech, doktorech, mozku samotném, lékařské etice, víře, eutanazii, výčitkách, radosti, lékařských seriálech, úplatcích ve zdravotnictví, studiích za minulého režimu, ale i o tom, jak dnes po světě jezdí lovit brouky s kamarádem Oldřichem Kaiserem.

„Jako lékař musím vždy nechat setinu procenta naděje pro případ, že se něco v průběhu nemoci změní,“ říká prof. Vladimír Beneš.

Foto: Milan Malíček, Právo

Příznivec apokalyptických vizí Vlastimil Vondruška předpovídá budoucnost v Kronice zániku Evropy 1984—2054 a strašit bude čtenáře také Stina Jacksonová ve Stříbrné cestě. Když zmizí švédská dívka Lina, její otec Lelle obviňuje z tragédie především sám sebe a den co den horečně prohledává okolí silnice zvané Stříbrná cesta, kde byla Lina viděna naposledy. Mezitím se do místního odlehlého domu přistěhuje k podivínskému samotáři Torbjörnovi jeho nová přítelkyně se sedmnáctiletou dcerou Mejou.

Autorka známých Sedmilhářek Liane Moriartyová napsala román Úplně cizí lidé o  luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem přivedly úplně cizí lidi, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání. Devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční.

Senzační příběhy Čtyřlístek

Foto: Nakladatelství Čtyřlístek

Historický román Sen, který se nenaplnil napsal Luca Di Fulvio. Krátce před 1. světovou válkou odplouvají do zámoří miliony Evropanů, zejména Italů, aby si splnili svůj sen. A důvody, jež je vedou k emigraci, nejsou vždy čistě ekonomické. Rosetta utíká před krutým, perverzním baronem a sicilský mladík Rocco, který se proti své vůli zaplete s mafií, se ocitne v Argentině víceméně nedobrovolně, jako součást organizovaného zločinu.

Velká kniha s názvem Senzační příběhy Čtyřlístku shrnuje příběhy z čísel 327 až 344 z roku 2002. Zdeněk Pohlreich vydává Takovou normální kuchařku a dále vycházejí třeba romány Oyinkan Braithwaiteové Má sestra je sériový vrah, Colleen Hooverové To nejlepší v nás nebo Hanka Greena Naprosto pozoruhodná věc.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků