Hlavní obsah
Obal knihy

Karel Hvížďala znovu s Jiřím Suchým

Jiří Suchý & tingltangl s podtitulem Karel Hvížďala 3 1/2 rozhovoru je název více než pětisetstránkové publikace, kterou k 60. výročí založení pražského Divadla Semafor vydalo nakladatelství Galén (553 stran).

Obal knihy
Karel Hvížďala znovu s Jiřím Suchým

Kdo si přečetl už vydané tituly Legenda Jiří Suchý nebo Fenomén Jiří Suchý, dostane něco navíc. Hvížďala vede s duší divadla hovory nejen jako dřív, tedy o Šlitrovi, o Janu Werichovi a řadě dalších osobností, ale přidává aktuální povídání o tvůrcově životě, bytí scény i hodnocení předcházejících let.

Suchý je velice upřímný. Včetně vyznání, že mu stáří poskytuje větší svobodu.

„Jsem svobodnější v tom směru, že se chci daleko intenzivněji držet svejch starejch zásad a nenechat se zviklat. Nerad bych svobodu ventiloval tím, že bych si začal vyřizovat účty z minula. Mně to připadá nedůstojný. Přestože existuje snaha z mnoha míst, abych poodhalil pozadí různejch sporů, moje svoboda spočívá v rozhodnutí, že je neodhalím,“ odpověděl na jednu z otázek.

Míří i k současnému souboru. Na protest proti názoru řady kritiků, kteří naznačují, že „už pro ně nejsme partneři, protože to, co děláme, je passé“, tvoří dál.

„My se nemůžeme měřit s hereckými výkony nedalekého Dejvického divadla a my to víme, a proto o to ani neusilujeme. A hlavně naši diváci, kteří nám plní hlediště, po nás úžasný herecký výkony ani brilantní režii nevyžadují: k nám se chodí hlavně za humorem, to je zase naše specialita,“ míní.

Chválí kluky i holky z Big bandu Semafor, kteří jsou schopni nejen úžasného hudebního výkonu, ale i hudební komiky, což je snad nejtěžší humorná disciplína.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků