Hlavní obsah

Kapela Jarret v klipu přináší hříšnou podívanou

Nový videoklip liberecké folkrockové kapely Jarret na doposud nevydanou skladbu Světlo přináší hříšnou podívanou. Je to alegorie na putování po různých pokušeních, která vábí, voní a nakonec zklamou. Za všechna se ale platí. Na Novinkách.cz má klip premiéru.

Kapela Jarret v klipu přináší hříšnou podívanou

Skupina nově zpracovala autorskou skladbu písničkáře Jakuba Nohy a natočila video s Markem Sýkorou v hlavní roli. Režisérem klipu je Vanda Hutařová Zaplatílková, kameramanem Tomáš Drdácký.

Jarret přitom málokdy předělává cizí skladby. Zpěvák a baskytarista Marek Štulír vysvětluje, proč se rozhodl to udělat právě v tomto případě: „Píseň Jakuba Nohy nás oslovila aktuálností problémů, ve kterých se plus minus kolektivně jako kapela nacházíme. Text písně je o krizi středního věku. O tom, že najednou přijde chvíle, kdy má člověk tendenci zkusit, jestli se za nějakými dveřmi ještě neschovává něco nepoznaného, tajuplného, třeba i trochu děsivého, ale rozhodně vzrušujícího. Jak to dopadá, můžete vidět ve videoklipu.“

Skupina Jarret.

Foto: archiv kapely

Kapela Jarret zveřejněním nové nahrávky avizuje práci na novém albu. „Pomalu se dostáváme do středu našeho obvyklého pětiletého cyklu a nadechujeme se k práci na nové desce,“ prozrazuje Štulír. „Klip bereme jako začátek souvislého úsilí, které by nás k ní mělo postupně dovést.“

Zatím poslední nahrávka nesla název Soulásky a samolásky a Jarret ji vydal v roce 2016.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků