Hlavní obsah
Gedeon Burkhard spolu s režisérem Stanislavem Mošou před zkouškou. Foto: Tino Kratochvil

Hvězda seriálu Komisař Rex zkouší v Brně roli pro muzikál

Gedeon Burkhard, který patří v rodném Německu či v sousedním Rakousku k velkým filmovým a televizním hvězdám, se na čas přestěhoval do Brna. Sympaťáka znají čeští diváci například jako detektiva ze seriálu Komisař Rex a z Tarantinových Hanebných panchartů.

Gedeon Burkhard spolu s režisérem Stanislavem Mošou před zkouškou. Foto: Tino Kratochvil
Hvězda seriálu Komisař Rex zkouší v Brně roli pro muzikál

V Česku jsme s ním viděli i pohádku Šípková Růženka, hrál také v seriálu Náhrdelník a jinde. Nyní se zabydlel v Městském divadle Brno. Právě tam totiž vzniká pod režijní taktovkou Stanislava Moši pro německy mluvící publikum nový muzikál Heidi. Mimo Burgharda si v něm zahraje a zazpívá rakouská hvězda Maya Hakvoorth, která má u našich sousedů stejnou popularitu jako Lucie Bílá u nás.

„Jsem zde poprvé a Brno teprve začínám poznávat, ale už teď můžu říct, že se mi líbí. Skutečně nadšený jsem však z tohoto divadla. Už jsem si prohlédl obě scény, jak hudební, tak muzikálovou, navštívil jsem i kostymérnu a je perfektní, jak je vše kompaktní a jak všechno funguje. Stejně tak perfektní je spolupráce s režisérem,“ uvedl Burghard, který přiznal, že v muzikálu, kde hraje doktora, zpívat nebude.

„Neumím to, ovšem kdybych to uměl, zpíval bych rád,“ dodal se smíchem. Na otázku, zda má doma psa, posmutněl. „Moc rád bych psa měl. Ale z časových důvodů to nejde, byl by často sám,“ dodal herec, který nevidí žádný rozdíl v práci na filmu pro Tarantina či při natáčení filmu o Lídě Bárové. „Obojí vyžaduje plné nasazení,“ vysvětlil. Burkhard, který má nyní přechodný domov v hotelu v centru, bude moci Brno objevovat ještě i celý příští týden.

„Tvůrčí tým našeho divadla byl osloven zahraničním partnerem pro muzikálové zpracování příběhu, který zná v německy mluvících zemích skoro každý. Jde o romantickou pohádku o děvčátku, které bylo z vesničky ve švýcarských Alpách dáno na vychování do Frankfurtu, do rodiny se zdravotně postiženou dívkou. Heidi se nakonec podaří pěstouny přesvědčit k cestě do její horské domoviny a tam se stane zázrak. Postižená začne v novém prostředí nabírat sílu a nakonec zase chodí,“ popsal stručně příběh Stanislav Moša, který současně doplnil další členy brněnského tvůrčího týmu.

Kostýmy vytvoří výtvarnice Andrea Kučerová, scénu má na starosti dvorní scénograf MDB Christoph Weyers a choreografie se ujala Aneta Majerová. „Náš divadelní orchestr pod taktovkou a v aranžmá Dana Kalouska nahraje hudbu. Muzikál bude mít premiéru 4. prosince ve Vídni a v červnu ho čeká turné v Rakousku a Švýcarsku,“ prozradil Právu režisér.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků