Hlavní obsah
Jennifer Lawrenceová Foto: ČTK

Hollywoodské hvězdy natáčejí v Česku dobrodružný film Serena

Hvězdy filmů Pařba ve Vegas a Pařba v Bangkoku Bradley Cooper a Jennifer Lawrenceová (tu můžeme právě vidět v hitu Hunger Games) natáčejí v Česku americký dobrodružný film Serena, adaptaci bestselleru Rona Rashe z roku 2008 (česky vyšel v roce 2010).

Jennifer Lawrenceová Foto: ČTK
Hollywoodské hvězdy natáčejí v Česku dobrodružný film Serena

Příběh o dřevorubcích v Severní Karolíně se odehrává koncem 20. let minulého století a jeho režisérkou je Susanne Bierová, jejíž Lepší svět byl v roce 2010 oceněn Oscarem za nejlepší neanglicky mluvený film.

Za českou stranu zajišťuje natáčení společnost Sirena Film, která loni koprodukovala dánský film Královská aféra, oceněný letos dvěma Stříbrnými medvědy na Berlinale. Již 12. dubna zahájí tento snímek v Praze Dny evropského filmu.

Ty nejlepší reference

„Susanne Bierová dlouhodobě spolupracuje s významnou evropskou producentskou společností Zentropa Entertainments, která byla hlavním producentem Královské aféry. Vzhledem k velmi dobré spolupráci mohli naši partneři poskytnout ty nejlepší reference,“ říká Kristina Hejduková ze společnosti Sirena Film.

Bradley Cooper

Foto: Profimedia.cz

Natáčení u nás potrvá do konce května, točí se především v exteriérových lokacích mimo Prahu, na kterých vyrostly dekorace např. dřevorubeckého tábora, amerického městečka, nádraží aj. Útrata produkce filmu v ČR by měla činit přes 200 miliónů Kč.

Od poloviny dubna se bude v Česku natáčet další koprodukční film, korejsko-americko francouzský snímek Snowpiercer.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků