Hlavní obsah
Freska Václava Vavřince Reinera v Duchcově Foto: Marian Hochel

Četnické humoresky budou pokračovat

Koncem června skončila druhá třináctidílná řada televizního seriálu Četnické humoresky a brněnské studio České televize už chystá dalších třináct dílů. Natáčet je začne příští rok v dubnu. Pokračování humoresek, které televize vysílala od jara, se setkalo s naprosto mimořádným ohlasem diváků.

Freska Václava Vavřince Reinera v Duchcově Foto: Marian Hochel
Četnické humoresky budou pokračovat

"V takový úspěch, s jakým se humoresky setkaly, jsme původně vůbec nedoufali," uvedla producentka Darina Levová. "Zájem o seriál plynule rostl. Druhá řada měla dokonce větší ohlas než první. Překonala její premiéru i letošní reprízu," upřesňuje analytička programu Kamila Fialová. Nejvíce lidí sledovalo závěrečný, šestadvacátý díl. S více než 2,5 miliony dospělých tehdy získala ČT 1 66,5 % televizního trhu. Průměrně seriál sledovalo každý čtvrtek 2,3 milionu dospělých. Pro srovnání: za takové publikum by si gratulovala i nejsledovanější domácí televize Nova.

Postavy zůstanou

Všechny hlavní postavy, které dosavadní humoresky táhly, by měly zůstat i v nových dílech. "Počítáme s Tomášem Töpferem i Ivanem Trojanem, a pokud to půjde, rádi bychom zachovali i všechny další hlavní figury. Už jsme s několika herci předběžně mluvili a doufáme, že to nic nepřekazí," dodává Levová.

Tomáš Töpfer s jarním natáčením předběžně počítá už několik měsíců, po které se o dalším pokračování rozhodovalo. "Musím se raději naspat do zásoby, za minulých pět let, kdy jsem neustále přejížděl mezi Prahou a Moravou, jsem si přivodil spánkové dluhy," těšil se v květnu na další pokračování.

Třetí řada má být poslední

Třetí řada by měla seriál definitivně završit, další díly televize točit nebude, ani kdyby zájem diváků ještě stoupal. Autoři, kteří čerpali ze skutečných četnických případů, se totiž nechtěli dostat k mnichovským událostem, a poslední příběhy se odehrávaly už v roce 1937. "Seriál proto definitivně skončí prvním dnem okupace. Pak už by stejně asi nebylo co psát a možná, že už by v něm ani neměl kdo hrát," dodává s nadsázkou Levová.

Scénáře, které společně píšou režisér Antonín Moskalyk a jeho dcera Pavlína, by měly být hotovy do listopadu.

Dosavadních šestadvacet dílů Četnických humoresek právě vydala televize i na videokazetách. Cyklus prodává ve čtyřech kompletech po třech kazetách. Cena každého kompletu bude 799 korun, v případě nákupu všech najednou 2990 korun.

Anketa
Jaká byla druhá série Četnických humoresek?
Druhá série byla lepší než první
15.1 %
Druhá série byla stejně dobrá jako první
71.2 %
Druhá série byla horší než první, ale sledovat se dala
9 %
Druhá séria byla k nekoukání
4.7 %
Celkem hlasovalo 212 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků