Hlavní obsah
 

Ceny MTV za videoklipy ovládla Lady Gaga v hovězím

Bad Romance od americké popové zpěvačky Lady Gaga je videoklipem roku, alespoň tak rozhodli na MTV, kde se každoročně rozdávají tyto video ceny. Dohromady Lady Gaga sesbírala osm ocenění a na jejich udílení v Los Angeles se věčná provokatérka dostavila v šatech, které vypadaly jako kusy hovězího masa.

 
Ceny MTV za videoklipy ovládla Lady Gaga v hovězím

Lady Gaga dostala ceny za nejlepší ženské video, popové video, taneční video, choreografii, střih a režii, za spolupráci s Beyoncé a konečně i videoklip roku.

Rapper Eminem si vysloužil ceny za nejlepší video v kategorii mužů a nejlepší hip-hopové video.

Nejlepší nový umělec, neboli objev roku, je podle MTV idol dětí a mladších teenagerů  Justin Bieber. V kategorii rockových skupin dostala cenu za videoklip Kings and Queens sestava 30 Seconds to Mars.

Cenu za výtvarné pojetí si odnesl alternativnější projekt Florence and the Machine a videoklip Dogy days Are Over. Nejlepší speciální efekty měl letos videoklip Uprising od rockových Muse.

Během večera vystoupila např. zpěvačka Cher, Mary J. Bligeová a country-popová hvězda Taylor Swiftová, která textem písně Innoncent (Nevinný) narážela na loňský trapas, kdy rapper Kanye West neudržel nervy na uzdě a začal vykřikovat, že cenu měla místo Swiftové dostat Beyoncé.

Zahraniční servery zmiňují i mimořádnou sledovanost MTV Video Music Awards. Přenos, který běžel v neděli večer (v pondělí ráno našeho času) si nenechalo ujít okolo devíti miliónů lidí, což je nejvíce od roku 2004. Podle serveru Variety jde letos zatím o nejúspěšnější pořad v kabelové televizi ve věkové kategorii 12-34 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků