Hlavní obsah
Herci John Slattery (vlevo) a Jon Hamm ze seriálu Mad Men. Foto: Mike Blake, Reuters

Ceny Emmy dostaly seriály 30 Rock a Mad Men

Televizní seriály 30 Rock a Mad Men získaly v noci na pondělí ceny Emmy pro nejlepší komediální a dramatický seriál na amerických obrazovkách. Dílům určeným pro hlavní vysílací čas udílela při ceremoniálu v losangelském sále Nokia svá ocenění americká Akademie televizních umění a věd (ATAS) letos pošedesáté.

Herci John Slattery (vlevo) a Jon Hamm ze seriálu Mad Men. Foto: Mike Blake, Reuters
Ceny Emmy dostaly seriály 30 Rock a Mad Men

Mad Men, pocházející z dílny televize AMC, svým vítězstvím jako první přerušil nepřetržitou dominanci kabelového kanálu HBO mezi laureáty cen Emmy v oblasti dramatických seriálů.

Hvězdy seriálu 30 Rock z produkce televizní sítě NBC Tina Feyová a Alec Baldwin si za role trýzněné autorky televizního varietního pořadu a jejího zkorumpovaného, egoistického šéfa odnesli ocenění pro nejlepšího herce a herečku komediálních seriálů.

Autoři seriálu 30 Rock Tina Feyová a Lorne Michaels. Feyová si zahrála i hlavní roli.foto: Reuters/Mike Blake

V dramatické kategorii připadly ceny za herecké výkony v hlavní roli Bryanu Cranstonovu ze seriálu společnosti AMC Breaking Bad o středoškolském profesorovi, který se dá na scestí, a Glenn Closeové ze seriálu společnosti FX z právnického prostředí s názvem Damages.

Hvězdy červeného koberce (zleva): Olivia Wilde, Tara Summers a Samantha Harris. foto: ČTK/AP/Matt Sayles (2), Chris Pizzello (1)

Za nejlepší miniseriál byl vyhlášen John Adams z tvůrčí dílny Toma Hankse a kabelové společnosti HBO o životě druhého amerického prezidenta. Představitel titulní role Paul Giamatti si odnesl cenu pro nejlepšího herce v hlavní roli miniseriálu nebo televizního filmu a jeho filmové manželce Lauře Linneyové připadla Emmy pro nejlepší herečku v miniseriálu.

Za herecký výkon v tomto historickém obraze z dob počátků Spojených států obdržel cenu za vedlejší roli také Tom Wilkinson, který ztvárnil třetího amerického prezidenta Thomase Jeffersona.

EMMY 2008 - PŘEHLED OCENĚNÝCH

Dramatický seriálMad Men
Komediální seriál30 Rock
Komediální herecAlec Baldwin
Komediální herečkaTina Feyová
Herec v dramatickém seriáluBryan Cranston
Herečka v dramatickém seriáluGlenn Closeová
MiniseriálJohn Adams
Herec v miniseriáluPaul Giamatti
Herečka v miniseriáluLaura Linney
Televizní filmRecount (Přepočítávání)
Varietní, hudební nebo komediální pořadDaily Show With Jon Stewart
Nejlepší moderátor reality showJeff Probst

Nejlepším televizním filmem byl vyhlášen snímek Recount (Přepočítávání) o prezidentských volbách v roce 2000, kdy se musely přepočítávat sporné výsledky souboje mezi tehdejšími kandidáty Georgem Bushem a Albertem Gorem.

Cenu za vedlejší roli v dramatickém seriálu obdrželi Zeljko Ivanek z Damages a Diana Wiestová ze seriálu In Treatment. Za vedlejší role v komediálních seriálech si Emmy odnesli Jeremy Piven z Vincentova světa (Entourage) a Jean Smartová ze série Samantha Who? V kategorii miniseriálu nebo televizního filmu získala cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli Aileen Atkinsonová ze seriálu Cranford.

Producenti a herci seriálu Mad Men pózují fotografům. foto: Reuters/Mike Blake

V kategorii varietního, hudebního nebo komediálního pořadu cena připadla komiku Jonu Stewartovi za jeho satirické Denní show s Jonem Stewartem (The Daily Show with Jon Stewart).

Poprvé byla letos udělována cena pro nejlepšího moderátora reality show. Za provázení pořadem Survivor, který je vzorem českého Trosečníka, ji získal Jeff Probst. Nejlepším soutěžním pořadem pak byl vyhlášen The Amazing Race.

Letos na jaře dostal žurnalistickou obdobu ceny Emmy český novinář Tomáš Etzler, byl oceněn za přínos k rozvoji moderních technologií ve zpravodajství. Porota vyzdvihla jeho dřívější spolupráci s televizí CNN, pro niž dělal reportéra ve válkách v Afghánistánu a v Iráku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků