Hunger Games: Síla vzdoru, 1. část

Ačkoli z Her čtvrtstoletí vyvázla jakžtakž se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, Katnissiny starosti ještě neskončily. Vládnoucí krutý Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss se nemůže zbavit pocitu viny. Do čela odboje se postavil donedávna prakticky neznámý Třináctý obvod. Jako každá válka i tato přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se postupně stále více stírají.

Hunger Games: Síla vzdoru, 1. část, USA 2014, sci-fi thriller, 125 min., režie: Francis Lawrence, hrají: Jennifer Lawrenceová, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Julianne Mooreová, Donald Sutherland a další.

Život podle Václava Havla

Hlavním vypravěčem je sám Havel, jehož život sledujeme mimo jiné prostřednictvím neznámých záběrů a fotografií z jeho dětství, vojenské služby, divadelních začátků, chartistického i prezidentského období.

Život podle Václava Havla, Česko 2015, 70 min., režie: Andrea Sedláčková

MY 2

Třicetiletá Ema na útěku od manžela zakotví uprostřed noci u svého kadeřníka Tonyho, kterého skoro nezná. Postupně se sbližují a jejich přátelství se mění v hlubší vztah, přestože Tonyho nespoutaný život je pro Emu často těžko pochopitelný.

Video

Upoutávka na film MY 2

MY 2, Česko 2014, romantický, 99 min., režie: Slobodanka Radun, hrají: Jana Plodková, Ondřej Nosálek, Adam Mišík, Luděk Sobota, Milena Steinmasslová a další.

Příšerný vlasy

Devítiletý kudrnatý Junior se připravuje na focení do školní ročenky. Trvá na tom, že na fotce musí vypadat jako jeho oblíbení popoví zpěváci – k čemuž mu schází hlavně rovné vlasy. Jeho matka se děsí chlapcových dlouhých pobytů před zrcadlem a snaží se ho „normalizovat“. Dětská odvaha být sám sebou tvrdě naráží na netoleranci...

Video

Upoutávka na film Příšerný vlasy (Pelo malo)

Příšerný vlasy, Venezuela/Argentina/Peru/Německo 2013, 93 min., režie: Mariana Rondónová, hrají: Samuel Lange Zambrano, Samantha Castillo, Beto Benites a další.

Může seVám hodit na službě Zboží.cz: