Teprve dvacetiletá Ella je novou hvězdou britské scény. Proslavila se s úspěšným elektronickým projektem Rudimental a letos slíbila sólové debutové album. BBC ji zařadila mezi nejlepší nováčky do prestižního seznamu BBC Sound of 2014.

Bajofondo je sdružení muzikantů a zpěváků, které experimentuje s tangem a dalšími příbuznými styly z Argentiny a Uruguaye, jež mixují s elektronickou taneční hudbou.

DJ Ritchie Ruftone, mistr scratchingu, začínal v devadesátých letech na drumandbassových akcích. Nyní už se nezabývá jen mixováním desek a experimentuje.

Bajofondo

Bajofondo

FOTO: Bajofondomusic.com

Bulharská rapperka žijící v Berlíně Dena se stala miláčkem tamních hipsterů. Přiveze debutové album Flash. Dále dorazí Betty Bears (Izrael), Devla (Izrael), Hazmat Modine (USA) či Adrian T Bell (Anglie/ČR).

„Vracíme se tam, kde ten festival byl před 2 lety, dvě pódia na Střeláku, pak na Kampě, na Žofíně, na Petříně,“ řekl organizátor festivalu David Gaydečka. Hlavní stage, kde bude Ella Eyre nebo Bajofondo, chce přemístit do Kinského zahrady, což je placená část festivalu. Kromě normálních lístků za 250 korun se na serveru Hithit.cz pořádá sponzorská sbírka pro festival, kde se dá za menší částku získat vstup do zahrady a na náročnější čekají i různé bonusy.

Zdarma zůstávají desítky koncertů mimo zahradu a Klubová noc, která probíhá po celé Praze 19. června.