Vydavatel Simon & Schuster uvedl, že Arnold začal knihu psát v květnu 2011 ještě před skandálem s nemanželským synem, kterého má s bývalou hospodyní. To vedlo k urychlení rozvodu s Marií Shriverovou, dcerou z bohaté a mocné americké rodiny, mající vazby na nejvyšší politiku.

Pětašedesátiletý herec tvrdí, že chtěl napsat knihu, v níž se nevyhýbá ani svým selháním. Otevřeně prý píše o svém komplikovaném vztahu s Marií.

"Byla mi neuvěřitelným přítelem a radila mi, o tom v knize také píšu, ačkoliv jsme měli velký problém, který nezpůsobila ona, ale já,“ přiznal Arnold.

„Chtěl jsem být v knize co nejvíce upřímný a psát o Marii a o dětech a o tom, co znamenali. A jak moc jsem ji miloval a jak ji pořád miluju a jak mám pořád touhu dát se dohromady a být rodina,“ řekl.

Do psaní pamětí se ale nijak nehnal. Vydavatel ho prý pronásledoval asi dvacet let a říkal mu, že už to musí napsat. On si však myslel, že není moc o čem psát.

Arnolde, vypadáš blbě

"Vždycky jsem k sobě hrozně kritický, i když předstírám, že mám vše pod kontrolou,“ připustil. „Jsem typ člověka, který stojí před zrcadlem na soutěži Mr. Olympia a říká si: Arnolde, vypadáš blbě. S tímhle tělem nevyhraješ nic.“

Schwarzenegger se i přes pokročilý věk stále objevuje ve filmech plných střelby a výbuchů, naposledy to byla třeba akční-komedie The Expendables 2, která si z legend osmdesátých let nepokrytě utahuje. V češtině zatím jeho kniha nevyšla.