„Myslím, že to nebyla moje zásluha, ale jména dvou hlavních představitelů, která lákala všechny herce se na tomto projektu podílet,“ přiznal po úterní novinářské projekci Strach a herečka Taťjana Medvecká jeho slova potvrdila: „Ano, byla jsem šťastná jen z toho, že mohu prostě být u toho,“ zvolala s nadšením.

V příběhu dvou seniorů, kteří spolu podniknou dvoudenní cestu, jež by jim mohla otevřít bránu ještě do dalších let, má Bohdalová i fyzicky náročnou scénu, když musí přelézt plot. „Ze scénáře jsem nepoznala, jak je vysoký,“ řekla Právu a dodala: „Při natáčení mi to dalo zabrat především proto, že jsem si v jednom z předcházejících záběrů zranila holeň, a strašně to bolelo. Jen díky péči lékaře, který mě jí aspoň na chvíli injekcí zbavil, jsem to zvládla.“

Jiřina Bohdalová a Ivan Trojan

Jiřina Bohdalová a Ivan Trojan

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Brzobohatý a Trojan hrají již podruhé ve filmu otce a syna – poprvé to bylo ve Strachově televizním BrainStormu. „Nejen mezi mužem a ženou musí být cítit chemie, aby byli přesvědčiví. Já někdy při televizní práci takové věci zkouším, a pak se mi hodí i do filmu, jak tomu bylo právě v tomto případě,“ řekl Strach a poděkoval ČT, která je se společností BUC film hlavním koproducentem filmu, za trpělivost s projektem, který se rodil několik let.

Film Vrásky z lásky má premiéru 12. dubna.