Lynnová, která byla oblíbenou zpěvačkou britských vojáků za druhé světové války, se prosadila s výběrem svých hitů We'll Meet Again. Z druhého místa předminulý týden se dostala na první, když odsunula dosud vedoucí rockery Arctic Monkeys na čtvrté místo a odrazila i nové album londýnského zpěváka Jamieho T Kings & Queens, které je druhé.

Lynnová byla v čele hitparád naposledy před 55 lety. Tentokrát zbavila rekordu Boba Dylana, který se stal v 68 letech nejstarším zpěvákem na prvním místě žebříčku letos na jaře se svým posledním albem Together Through Life.

"Jsem hrozně překvapená," prohlásila Lynnová a zdůraznila, že se jí ani nesnilo o tom, že by se opět dostala mezi nejprodávanější umělce a už vůbec ne na vrchol hitparády. Přesto se nechystá znovu nahrávat. "Zpívání už mám dávno za sebou," řekla.

Auf Wiedersehen, Sweetheart 

Výběr jejích hitů byl původně vydán k 70. výročí začátku druhé světové války. Titulní píseň We'll Meet Again, která se stala pro Brity jednou ze symbolických písní války, nazpívala právě před 70 lety. V roce 1952 se s Auf Wiedersehen, Sweetheart stala první Britkou, která se dostala do čela americké hitparády. Přátelila se s královnou matkou a naposledy veřejně vystoupila právě v Buckinghamském paláci v roce 1995 u příležitosti oslav 50. výročí konce druhé světové války.

Další rekord vytvořili Beatles, kteří skoro 40 let po svém rozpadu mají nejvíc alb v první desítce. Na pátém je Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band, na šestém Abbey Road, na devátém Revolver a desáté je Rubber Soul.

Legendární liverpoolskou čtveřici vyneslo do čela remasterované vydání všech jejich alb minulý týden, které doprovodila i videohra. Fanoušci si mohou koupit jednotlivé desky Beatles nebo jejich kompletní vydání ve stereo nebo mono verzi. Alba zakoupená v rámci těchto souborných vydání se do hitparády nepočítají.

"Nepřenesli jste se v čase. Opravdu je rok 2009," komentoval dnes hitparádu deník The Sun. Další list The Daily Telegraph to vysvětlil tím, že Britové "milují tradice a jsou nepokrytě nostalgičtí". Na první místo singlové hitparády se ze 73. místa předminulý týden propracovala zpěvačka Pixie Lottová s písní Boys & Girls.