"Protože ženám je věnována spousta knih, časopisů a reklam, rozhodl jsem se potěšit i muže," uvedl Bukovský s tím, že podle dosavadních reakcí to byl dobrý nápad. "Píšou mi nadšení muži, že vítají užitečné rady, které už konečně nemusí tajně hledat v ženských časopisech," řekl s úsměvem Bukovský, který pochází ze Slovenska a v Česku provozuje ambulanci klinické výživy.

Podle něj ve své ambulanci řeší nejčastěji problémy s obezitou, zvýšeným cholesterolem, cukrovkou či vysokým krevním tlakem. Tato a další témata jsou součástí Návodu na přežití pro muže, který dále obsahuje informace o fungování lidského těla či rady o zdravé výživě, sportu nebo sexuálním zdraví. Kniha zaujala například moderátora Petra Novotného, který je autorem řady kuchařek. "Já jsem měl pořád pocit, že píšu tak nějak podobně, ale po přečtení jsem zjistil, že na něj opravdu nemám. Řekl bych, že jsem více povrchní," ocenil Novotný knihu Bukovského.

Kniha Návod na přežití pro muže byla loni uvedena na Slovensku. Na její české podobě, jejíž doporučená cena je 489 korun, kromě výše uvedených spolupracovali i desetibojař Roman Šebrle, moderátor Marek Eben a zpěvák Janek Ledecký.