Hlavní obsah
 

Ženu z Oskavy zatím nenašli ani policejní potápěči

Policisté, hasiči a dobrovolníci od středečního rána znovu pátrají po 74leté ženě z Oskavy na Šumpersku, která se pohřešuje po záplavách z noci na pondělí. Pátraní po seniorce, kterou smetl vodní příval, když se pod ní utrhl břeh rozvodněného potoka, je zatím stále neúspěšné.

 
Ženu z Oskavy zatím nenašli ani policejní potápěči

„Zaměřujeme se zejména na osmikilometrový úsek od Oskavy po Novou Hradečnou, jako tomu bylo v předešlých dnech. Práci nám komplikuje náročný a v mnoha místech stále velmi těžko přístupný terén. Řeka je v mnoha místech rozvodněná, plná popadaných stromů a naplavenin. Z tohoto důvodu jsme na místo povolali kolegy potápěče,“ řekla Právu policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Souběžně podle ní probíhá pozemní prohlídka dalších úseků, tak jak to záchranářům stávající podmínky umožňují.

Povodně po bouřkách v Olomouckém kraji

Video: HZS Olomouckého kraje

V terénu jsou také psovodi se služebními psy. Při pátrání policisté využili už i vrtulník, ženu hledali také pomocí dronu. Kromě samotného toku Oskavy prohledávali i okolní potoky, vodní plochy a louky plné naplavenin.

Pátrání po seniorce z Oskavy

Foto: Policie ČR

Záplavy, které postihly Olomoucko a Šumpersko, si vyžádaly jednu oběť. Je jí 48letá žena z Břevence, místní části Šumvaldu. Právě ten spolu Oskavou, odkud pochází pohřešovaná žena, patří k nejvíce postiženým.

Policisté Šumvald na žádost vedení obce uzavřeli. Mohou tam jen místní obyvatelé a záchranáři. Podle mluvčí hasičů Lucie Balážové v postižených obcích operuje celkem 160 hasičů, kteří pomáhají s úklidem a čerpají vodu. Na místě působí i humanitární organizace a vojáci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků