Hlavní obsah
 

Žena, která v Plzni útočila kyselinou, jednala podle policie z omluvitelné pohnutky

Plzeňští kriminalisté v neděli obvinili 46letou ženu, která v sobotu v Plzni v erotickém klubu zaútočila kyselinou, z ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky. Zraněni byli tři lidé, případem se policisté dále zabývají.

 
Žena, která v Plzni útočila kyselinou, jednala podle policie z omluvitelné pohnutky

„Kriminalisté v neděli v pozdních večerních hodinách zahájili trestní stíhání ženy, kterou obvinili ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky. Obviněná žena je v současné době stíhána na svobodě,“ informovala mluvčí policie Veronika Hokrová.

Ženě hrozí až šest let za mřížemi.

Zákon zmíněný trestný čin popisuje jako čin, kterým útočník způsobí „těžkou újmu na zdraví v silném rozrušení ze strachu, úleku, zmatku nebo jiného omluvitelného hnutí mysli anebo v důsledku předchozího zavrženíhodného jednání poškozeného.“

Policisté a záchranáři před nočním podnikem v Plzni, zaútočila žena chemikálií, pravděpodobně kyselinu.

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Incident se odehrál v sobotu dopoledne v erotickém klubu na Americké třídě. Podle médií tam zaútočila prostitutka na několik lidí, které poleptala kyselinou. Pravděpodobně šlo o kyselinu sírovou. Vážná zranění kyselinou utrpěli osmadvacetiletý a devětatřicetiletý muž a asi čtyřicetiletá žena.

„Zatím zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že vše souvisí s předchozí roztržkou, ke které na místě došlo a při které byla zraněna další osoba, ta však chemikálií zasažena nebyla,“ uvedla policie o víkendu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků