Hlavní obsah
 

Zdrogovaný řidič, který najel do lidí v podchodu, si odsedí 15 let

Na 15 roků za mříže poslal ve čtvrtek Vrchní soud v Olomouci Romana Šupu z Hodonínska za jeho bezohlednou jízdu pod vlivem drog. Při ujíždění hlídce najel do podchodu pro chodce a přejel staršího muže. Najíždění také do dalších dvou žen a dvouletého dítěte a útočil na dva policisty, kteří mu stříleli na kapotu vozu. Soud tak potvrdil verdikt zlínské pobočky Krajského soudu v Brně z loňského 2. října.

 
Zdrogovaný řidič, který najel do lidí v podchodu, si odsedí 15 let

Osmkrát trestanému recidivistovi hrozilo až 25 let. Původně byl odsouzen za šestinásobný pokus o vraždu, ve dvou případech se jednalo o pokus o vraždu úřední osoby.

„V případě najetí do dvou a více lidí včetně dítěte mladšího patnácti let jsme se ztotožnili s krajským soudem a uznali obžalovaného vinným z pokusu vraždy s rozmyslem. Co se týká útoku na zasahující policisty, podle našeho názoru nebylo úmyslem obžalovaného je usmrtit. Proto jsme tento delikt překvalifikovali z pokusu vraždy na násilí proti úřední osobě se zbraní,“ vysvětlil Právu mluvčí vrchního soudu Stanislav Cik. Původní patnáctiletý trest soudci považují přesto za přiměřený, a proto ho potvrdili.

Roman Šupa u olomouckého vrchního soudu

Foto: Petr Marek, Právo

Vše se událo předloni v červenci při policejní honičce v Uherském Hradišti. Šupa nechtěl zastavit hlídce, v autě totiž převážel varnu na pervitin. Ten měl v daný okamžik i v sobě. Hájil se tím, že netušil, že je v podchodu pro pěší.

Při vjezdu do 22 metrů dlouhého a dva metry širokého podchodu neměl šanci se automobilu širokému 1,85 metru vyhnout starší muž s kolem. Další dvě ženy s dvouletým dítětem stihly z podchodu utéct jen díky souhře náhod, kdy běsnící řidič chvíli nemohl přejet autem přes ležícího starého muže.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků