Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Zdrogovaný ozbrojený řidič ujížděl před policisty, nakonec havaroval

Pod vlivem drogy a ozbrojen zbraní projížděl velkou rychlostí ve středu krátce před půlnocí obcí Pňovice na Olomoucku mladý řidič z Uničova. Jeho zběsilou jízdu zaregistrovala policejní hlídka, která se jej snažila zastavit. Po více než dvaceti kilometrech pronásledování mladík havaroval.

Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Zdrogovaný ozbrojený řidič ujížděl před policisty, nakonec havaroval

„Řidič motorového vozidla značky Fiat Punto projížděl před půlnocí zběsilou jízdou obcí Pňovice. Nerespektoval dopravní značení ani výzvu policejní hlídky k zastavení vozidla. Policistům začal ujíždět ve směru na Tři Dvory, Červenku, Dětřichov, Střelice a využíval i okolní polní a lesní cesty,“ řekla Právu ve čtvrtek policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Od Střelic ujížděl mladík zpět na Červenku, kde u místní hájovny havaroval. „Následně mu za použití hmatů a chvatů byla policisty nasazena pouta, neboť na sedadle spolujezdce se nacházela v té době odjištěná a nabitá plynová zbraň,“ uvedla mluvčí.

Policisté následně zjistili, že má šestadvacetiletý řidič již vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. „Byla u něj provedena orientační zkouška na přítomnost drog, která byla pozitivní,“ dodala Štrbáková.

Mladík je nyní podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu až dvouletý pobyt za mřížemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků