Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo

Vyhrožoval střelbou v královéhradeckém odběrovém centru. Zanedlouho byl v poutech

Třiapadesátiletý muž vyhrožoval podle policie pracovníkům odběrového centra covid-19 v Hradci Králové. Uváděl, že pokud mu nedají přednost, do nemocnice přijede se střelnou zbraní. Policie ho vypátrala a obvinila.

Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo
Vyhrožoval střelbou v královéhradeckém odběrovém centru. Zanedlouho byl v poutech

Policie ve čtvrtek informovala, že muž měl v minulých dnech dvakrát volat do nemocnice v Hradci a dožadovat se odběru vzorku. V anonymním telefonátu navíc hrozil použitím střelné zbraně.

Policisté ihned po oznámení vyrazili do nemocnice a začali střežit zdravotníky i pacienty. Kriminalisté se zabývali vypátráním podezřelého. Během několika hodin znali jméno volajícího 53letého muže, který byl ale na neznámém místě.

„Nebyla to však pro kriminalisty překážka, s níž by si neporadili. Pro muže si po krátkém čase dojeli do Pardubického kraje, kde se aktuálně nacházel,“ uvedl náměstek krajského ředitele policie Jiří Karásek.

Na státní svátek pak padlo obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což mu v případě uznání viny může soud uložit s přihlédnutím k nouzovému stavu až osmiletý trest odnětí svobody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků