Hlavní obsah
 

V Praze bouraly dvě sanitky, v nemocnici skončilo sedm lidí

V Plzeňské ulici v Praze bouraly v pátek odpoledne po 17.00, nezávisle na sobě, dvě sanitky. Do nemocnic bylo po nehodách převezeno celkem sedm lidí. Nehody v odpolední dopravní špičce zkomplikovaly provoz u křižovatky ulic Plzeňská a Musílkova.

 
V Praze bouraly dvě sanitky, v nemocnici skončilo sedm lidí

V Plzeňské ulici, u křižovatky s ulicí Nad Zámečnicí, se stala nejprve nehoda, při které narazil řidič dodávky zezadu do sanitky.

Nákladní auto nabouralo do sanitky na Plzeňské ulici v Praze

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

„Záchranáři tou dobou převáželi do nemocnice pacientku. Při nehodě byl lehce zraněn řidič dodávky, kterého záchranáři převezli do motolské nemocnice. Do stejné nemocnice převáželi také původně vezenou pacientku a jednoho ze svých kolegů, na vyšetření," sdělila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Přivolaní hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a asistovali policistům.

O chvíli později se o několik desítek metrů dál, rovněž v Plzeňské ulici, stala nehoda další sanitky. Ta zatím z neznámých příčin nabourala do sloupu.

Nabouraná sanitka na Plzeňské ulici v Praze

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

„Tato posádka původně převážela matku se šestnáctiletým chlapcem. Při nehodě utrpěl jeden ze záchranářů středně těžká zranění v oblasti zad, páteře a ramene. Druhý záchranář byl zraněn lehce a do nemocnice byl převezen k dalšímu vyšetření. Stejně tak byla do nemocnice převezena žena s chlapcem. Chlapec se při nehodě nezranil, žena utrpěla zranění lehkého charakteru," doplnila mluvčí.

Kvůli nárazu sanitky do sloupu musel být v místě nehody přerušen tramvajový provoz. Dopravní podnik nasadil náhradní autobusovou dopravu. provoz byl opět obnoven kolem 18.30. Místem už mohou projíždět i automobily.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků