Hlavní obsah
Foto: Jiří Smutný

V hádce vytáhl na spolužáka nůž

Případ napadení nožem mezi žáky jedné ze základních škol na Uherskohradišťsku řeší od středy tamní policisté. Nůž na žáka osmé třídy vytáhl přímo ve škole o rok starší, 15letý chlapec a zasáhl ho do lokte. Přestože mu způsobil jen drobné škrábnutí, hrozí mu teď trestní postih.

Foto: Jiří Smutný
V hádce vytáhl na spolužáka nůž

"Dotyčný chlapec způsobil napadenému školákovi nepatrné poranění, které si nevyžádalo lékařské ošetření. Měla tomu předcházet hádka, při které útočník mladšího chlapce napadl pěstí a nakonec na něj vytáhl nůž s asi pěticentimetrovou čepelí.

Vyšetřovatel nyní provádí výslechy a zvažuje, jestli se útočník dopustil trestného činu. Mohlo by se jednat buď o násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci, nebo výtržnictví či ublížení na zdraví," uvedla mluvčí hradišťské policie Jitka Zámečníková.

Podle informací Práva mělo ke konfliktu dojít v prostoru šaten během přestávky. Startovacím momentem se přitom stalo obyčejné kopnutí do aktovky. "Já k tomu žádné informace podávat nebudu," reagoval ředitel školy a zavěsil telefon. "Ten kluk nůž u sebe nosívá, to se o něm ví. Já se ho ale kvůli tomu nebojím, on je takový slušný," svěřila se Právu před školou jedna ze žákyň.

"Já jsem slyšela, že se mu ten druhý kluk posmíval a že ho urazil," doplnila ji další školačka. "Útok nožem ze strany tak mladého chlapce bych obecně považoval za další důkaz toho, co se ví už delší dobu, že brutalita u dětí vzrůstá," komentoval to policejní psycholog Antonín Jakeš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků