Hlavní obsah
 

V Ejpovickém tunelu srazil vlak mladou ženu, na místě zemřela

V železničním tunelu v Ejpovicích na Plzeňsku zasahovali v sobotu večer záchranáři. V jednom z tubusů srazil projíždějící vlak mladou ženu. Ta nehodu nepřežila. Již odpoledne zabil vlak muže ve Frýdlantu nad Ostravicí.

 
V Ejpovickém tunelu srazil vlak mladou ženu, na místě zemřela

„Lékař už jen konstatoval smrt. Na místo byl přivolán koroner,“ uvedla mluvčí záchranky Veronika Albrechtová.

Okolnosti nehody šetří policie. Jak mohl člověk vběhnout do tunelu je s ohledem na výjimečná bezpečnostní jištění s podivem. Kolem portálu a trati před tunelem je plot, bránu u příjezdové komunikace a také vstup do portálu hlídají kamery a laserová čidla. Systém automaticky hlásí neoprávněný vstup. V případě narušení tunelu dispečeři mohou vlaky zastavit už před tunelem nebo přímo v něm.

Policisté a hasiči u tunelu

Foto: Právo

Ejpovický tunel je svojí délkou přes čtyři kilometry nejdelším železničním tunelem v ČR. První z tubusů byl uveden do provozu letos v listopadu, druhý pak o měsíc později.

Na Frýdecko-Místecku zabil vlak muže

Životem zaplatil v sobotu odpoledne sedmačtyřicetiletý muž za srážku s vlakem. K tragédii došlo na trati mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Pržnem. Muž byl mrtvý na místě nehody.

Ke srážce došlo asi 20 minut po poledni ve Frýdlantu nad Ostravicí. „Muž z dosud nezjištěných příčin vstoupil do prostoru kolejiště. Došlo ke střetu s projíždějícím osobním vlakem, jehož řidič již srážce nemohl zabránit,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská, která potvrdila mužovu smrt.

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla nejevil muž v okamžiku příjezdu záchranářů známky života. „Při kolizi utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem, kterým bezprostředně poté podlehl,“ sdělil a dodal, že na místě zasahoval také intervent Zdravotnické záchranné služby, který poskytl první psychickou pomoc.

Podle policistů se zřejmě jednalo o nešťastnou událost, cizí zavinění předběžně vyloučili. „Ke zranění cestujících ve vlaku nedošlo, dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní,“ doplnila Štětínská.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků