Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Sourozenci z Jesenicka zameškali ve škole 600 hodin

Šest set hodin zameškala minulý rok dvojice sourozenců z Jesenicka ve škole. Zhruba 400 hodin jim omluvila matka, další měli neomluvené. Matka je podle policie nepřipravovala do školy a nedbala ani na jejich hygienu.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Sourozenci z Jesenicka zameškali ve škole 600 hodin

Podle počtu zmeškaných hodin děti do školy téměř nechodily. "Když už děti do školy přišly, nebyly připraveny do vyučování, neměly napsané úkoly, nenosily školní pomůcky a jejich matka nedbala na jejich dostatečnou osobní hygienu," uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Matka byla kvůli tomu předvolána před výchovnou komisi, která ji poučila o povinnosti školní docházky dětí. Podle policie se ale nic nezměnilo a žena byla obviněna z ohrožování výchovy dítěte. Za stejný čin byla podle Neubauerové pravomocně odsouzena již v uplynulých třech letech. Nyní jí hrozí až pět let vězení.

Podobných případů policie vyšetřuje v Olomouckém kraji několik do roka. Například letos na jaře přerovští policisté obvinili z ohrožování výchovy dítěte babičku dvanáctileté dívky, která od začátku školního roku zameškala 460 vyučovacích hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků