Hlavní obsah
 

Soud řeší kauzu mladíka, který kamarádovi pohrabáčem rozbil hlavu

Kauzu Miroslava Vepřeka ze Šumperka (23), který čelí obžalobě, že loni v dubnu na faře v Chudobíně na Olomoucku brutálně zavraždil kamaráda, začal v úterý rozplétat senát olomoucké pobočky krajského soudu v Ostravě.

 
Soud řeší kauzu mladíka, který kamarádovi pohrabáčem rozbil hlavu

Mladíkovi, který byl v době činu stejně jako jeho oběť pod vlivem drog, hrozí až 18 let za mřížemi. S užíváním pervitinu podle vlastních slov začal půl roku před vraždou. Marihuanu ale kouřil už od svých osmnácti.

Vše se událo v noci z 24. na 25. dubna v budově farního úřadu v Chudobíně, kde zavražděný v minulosti bydlel. Vepřek tam po slovní potyčce, která přerostla ve fyzický konflikt, na kamaráda podle obžaloby nejprve zaútočil kuchyňským nožem.

„Bodl ho do oblasti obličeje a krku. Poté ho udeřil pohrabáčem do hlavy. Když pak ležel na zemi, nejméně dvanáctkrát ho udeřil pohrabáčem, rovněž do hlavy a způsobil mu tak rozsáhlá devastující poranění mimo jiné mozku,“ uvedla státní zástupkyně s tím, že napadený zemřel na místě.

Miroslav Vepřek u olomouckého krajského soudu.

Foto: Petr Marek, Právo

Obžalovaný se u soudu doznal. Kamarád ale prý na něj zaútočil jako první. To, když chtěl faru opustit a vrátit se domů do Šumperka. „Říkal, že po něm jdou policajti, a že kvůli mně ho dostanou. Takové pocity míval často. Křičel, že odejít mi nedovolí,“ vysvětloval Vepřek s tím, že poškozený se pak proti němu rozběhl s nožem v ruce, přitom zakopl a přepadl na něj. „Setřásl jsem ho ze sebe, přetahovali jsme se, ale protože pořád útočil, podařilo se mi nějak dostat k noži a několikrát jsem ho bodl,“ přiznal obžalovaný.

V útoku podle něj kamarád ani poté nepřestal. „Měl jsem strašný strach, bylo to jako v hororu. Vzal nářadí, myslím krbové, co tam bylo, a mlátil mě. Nůž jsem odhodil a popadl první jinou věc, co mi přišla do ruky, a začal se bránit. Když jsem pak zjistil, kolik utržil ran, byl jsem z toho zděšený. Nedokáži uvěřit tomu, co se stalo. Když si uvědomím, že jsem zmařil lidský život, je mi z toho zle. Omlouvám se za to jeho matce. Nevěděl jsem, že útočím, myslel jsem, že se bráním. Nic dalšího si nevybavuji,“ řekl Vepřek, jehož policie dopadla týden po vraždě.

Miroslav Vepřek u olomouckého krajského soudu.

Foto: Petr Marek, Právo

Jednání bude u soudu pokračovat i ve středu. Rozsudek kvůli předem avizované neúčasti některých svědků s největší pravděpodobností nepadne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků