Hlavní obsah
Petr Kramný u ostravského soudu Foto: Aleš Honus, Právo

Případ Petra Kramného je u vrchního soudu, spis má 6300 stran

Případ sedmatřicetiletého Petra Kramného, jehož v lednu ostravský krajský soud nepravomocně odsoudil za vraždu manželky a dcery v Egyptě k 28 letům vězení, již dostal na stůl olomoucký vrchní soud. Proti původnímu rozsudku se odvolal žalobce, obžalovaný a také jeho matka. Se spisem čítajícím aktuálně více než 6300 stran textu se nyní bude senát soudu podrobně zabývat.

Petr Kramný u ostravského soudu Foto: Aleš Honus, Právo
Případ Petra Kramného je u vrchního soudu, spis má 6300 stran

Termín projednání kauzy zatím nelze odhadnout. „Odvolání podal jednak obžalovaný Kramný, a to do všech výroků napadeného rozsudku. Odvolání směřující v neprospěch obžalovaného podal rovněž státní zástupce, a to do výroku o trestu a výroku o náhradě škody. Odvolání směřující ve prospěch obžalovaného podala také matka obžalovaného Irena Rychlá, a to do výroku o vině a do výroku o trestu," uvedl mluvčí olomouckého vrchního soudu Vladimír Lichnovský.

Podotkl, že odvolání obžalovaného Kramného čítá 124 stran textu a přílohy. Případ obžalovaného Kramného dostal na stůl senát v čele s předsedou senátu Václavem Čapkou. Senát se nyní musí se spisem podrobně seznámit, není přitom omezen žádnou zákonnou lhůtou.

„Jelikož se však jedná o věc vazební, bude tak činit s co největším urychlením, přičemž však zároveň nelze opomenout to, že se nejedná o jedinou věc, kterou se tento senát v současné době zabývá. V tomto okamžiku tedy nelze říci, zda bude v této věci nařízeno veřejné zasedání, popřípadě kdy," dodal mluvčí soudu.

Zemřely po zásahu proudem

Ostravský krajský soud potrestal sedmatřicetiletého Kramného z Karviné letos v lednu. Senát ho uznal vinným, že v červenci 2013 na dovolené v Egyptě zabil elektrickým proudem svou šestatřicetiletou manželku a osmiletou dceru. Obě byly nalezeny mrtvé v hotelovém pokoji. Podle egyptských úřadů zemřely na následky dehydratace nebo otravy. Žádný jed ale tamní experti neobjevili.

Těla po převozu do Česka pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě, kteří došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Kramný také musí podle rozhodnutí ostravského soudu zaplatit příbuzným své ženy celkem osm miliónů korun. Kramný od počátku vinu popíral, tvrdil, že celá rodina měla žaludeční problémy. Kramný je ve vazbě, olomoucký vrchní soud nedávno zamítl jeho stížnost na prodloužení vazby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků