Hlavní obsah
 

Policie shání svědky nehody ve Slaném, kde autobus zabil dítě na zastávce

Policie se v pondělí obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc při vyšetřování nehody na autobusovém nádraží ve Slaném, kde minulý týden vjel autobus na zastávku a zabil dítě. Kriminalisté potřebují vyslechnout co nejvíce svědků z místa nehody. Případ z minulého úterý vyšetřují jako usmrcení z nedbalosti, obviněn dosud nikdo nebyl.

 
Policie shání svědky nehody ve Slaném, kde autobus zabil dítě na zastávce

Vyšetřovatelé shánějí očité svědky, kteří by měli pomoci objasnit průběh nehody. Na místě zjistili totožnost několika lidí, které budou v následujících týdnech zvát k výslechům, hledají ale i další svědky. „Čím více svědků, tím lépe,“ sdělila mluvčí policie Michaela Nováková s tím, že lidé se mají ozvat na telefonní číslo 974 873 330 nebo na linku 158.

Policie případ vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti, za které podle trestního zákoníku hrozí v případě nepodmíněného trestu nejméně tři roky vězení. Kriminalisté dosud nikoho neobvinili.

Vyšetřování zabere podle Novákové nejméně měsíc, kdy se očekává vypracování znaleckých posudků z oboru dopravy.

Policie zatím nepracuje s konkrétní verzí, vše je ve fázi prověřování. Šofér (59) prý tvrdí, že šlo o technickou závadu. Co konkrétně se podle něj mělo stát, policie nesdělila.

Nehoda autobusu ve Slaném (9. června 2020).

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Policie se zabývá i obuví, ve které sedl za volant. Svědci na internetových sociálních sítích publikovali fotky řidiče v pantoflích krátce po nehodě. Nováková potvrdila, že policie prověří, zda to mělo vliv na tragédii.

K nehodě došlo minulý týden v úterý krátce po poledni v Ouvalově ulici na autobusovém nádraží. Prázdný linkový autobus srazil několik lidí na zastávce, nehodu na místě nepřežilo dítě. Záchranná služba ošetřila celkem čtyři zraněné, jeden z nich skončil v nemocnici.

Ve středu policie informovala, že vyloučila u řidiče zdravotní komplikace, rovněž nebyl pod vlivem návykových látek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků