Hlavní obsah
 

Policie odložila vyšetřování odstraněného graffiti z Karlova mostu

Policie odložila vyšetřování odstraněného graffiti na Karlově mostě. Nebyl podle ní spáchán trestný čin ani přestupek. K odstranění se přiznal Miloslav Černý, který se likvidací graffiti zabývá.

 
Policie odložila vyšetřování odstraněného graffiti z Karlova mostu

Na posun v případu upozornila televize Prima. „Mohu potvrdit, že policie případ odložila, jelikož nevznikla žádná škoda. Nejedná se tudíž o trestný čin ani přestupek,“ řekla Novinkám mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Vlevo práce restaurátorky. Vpravo odborníka na odstraňování malůvek.

Foto: ČTK s Seznam Zprávy

Sprejeři řádili na Karlově mostě v noci na 16. července. Němci ve věku 23 a 30 let na pilíř mezi Kampou a ulicí U Lužického semináře na Malé Straně nasprejovali nápis o rozměrech pětkrát dva metry. O dva dny později dostali u obvodního soudu podmínku. Němci však nakonec podali odpor a případ se bude řešit u soudu.

BEZ KOMENTÁŘE: Příchod sprejerů k soudu

Video: Novinky

Graffiti odstranil na konci července v minulosti odsouzený vrah Miloslav Černý. Ten pro TV Prima nyní uvedl, že mu spadl kámen ze srdce. Byl si jistý, že Karlův most nepoškodil. Nápis měli původně odstranit památkáři, kteří se ale dlouhou dobu neměli k akci.

Černý tvrdí, že dvoumetrový obrazec odstranil během asi dvou hodin vysokotlakým proudem páry. Najatí odborníci se přitom chystali graffiti z národní kulturní památky odstraňovat dva týdny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků