Hlavní obsah
Slezský Ježíškův vánoční trh v Görlitz. (dopoledne ještě mnoho návštěvníků nepotkáte) Foto: Jana Vančatová

Policejní tým pátral po smyšlených únoscích

Kolínští policisté dopadli tento týden čtyřčlennou skupinu nezletilých dívek, které si krátily čas telefonáty na linky tísňového volání. Minimálně od loňského prosince několikrát denně volaly policistům, hasičům a záchranné službě. "Nadávkami, vtípky a nesmyslnými hovory je počastovaly prokazatelně 120krát," řekla kolínská policejní mluvčí Petra Langmannová.

Slezský Ježíškův vánoční trh v Görlitz. (dopoledne ještě mnoho návštěvníků nepotkáte) Foto: Jana Vančatová
Policejní tým pátral po smyšlených únoscích

Situace se vyhrotila na začátku tohoto týdne, kdy jedna z dívek zavolala operátorce záchranné služby. Plakala a tvrdila, že ji neznámá žena drží na neznámém místě a bije ji. V místnosti s ní je prý takřka mrtvé dítě s dírou v břiše. "Když jsem hovor slyšela, musela jsem uznat, že to byl věrohodný herecký výkon," potvrdila mluvčí.

Policisté okamžitě zahájili rozsáhlou akci. Obávali se, že dívku někdo skutečně unesl a týrá ji. Založili proto speciální tým, který na případu intenzivně pracoval. Záhy v jejich síti uvízla skupina děvčat. Vyšetřování ukázalo, že se nudily a na tísňové linky volaly z různých telefonů z domova i ze školy. Některé jejich hovory trvaly téměř 20 minut.

"Pro člověka, který v tu chvíli pomoc opravdu potřeboval, mohla mít obsazená telefonní linka i tragické následky," upozornila mluvčí. Nemálo peněz stálo podle ní i samotné pátrání. Kvůli nízkému věku pachatelek policie případ odložila. Podle mluvčí se ale osudem dívek zřejmě bude zabývat Probační a mediační služba, která nad nimi může stanovit ochranný dohled.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků