Hlavní obsah
Michal Babák Foto: Metropol TV, Právo

Podnikatel za vyražené zuby exposlance Babáka nemůže, rozhodl soud

Podnikatele Jaroslava Hášu zprostil v úterý pražský soud obžaloby, podle které se popral v roce 2011 s tehdejším poslancem Věcí veřejných Michalem Babákem. Podle soudu nelze prokázat, že Babákovi vyrazil přední zuby. Rozsudek není pravomocný.

Michal Babák Foto: Metropol TV, Právo
Podnikatel za vyražené zuby exposlance Babáka nemůže, rozhodl soud

Incident se stal po půlnoci 31. srpna 2011. Podle svědků byl Babák v baru Blue Light arogantní a choval se agresivně. Výpovědi týkající se samotné potyčky s Hášou se ale podle soudu liší a nelze přesně určit, zda podnikatel poslanci vrazil pěstí do obličeje. Podle znalců je pravděpodobnější, že se Babák zranil při pádu na zem, nebo si vyrazil zuby o podlahu.

„Nebyla zjištěna žádná příčinná souvislost mezi zraněním poškozeného a jednáním obviněného,” zdůraznila mimo jiné soudkyně. Podobně se vyjádřila také žalobkyně v závěrečné řeči, ve které navrhla, aby se případ řešil ve správním řízení.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Soudkyně také odkázala Babáka s jeho požadavkem na zaplacení zhruba 88 000 korun za nové zuby na civilní řízení.

Zranění viditelné a hyzdící

Soud nechal kvůli vyřešení případu vypracovat posudek lékařské fakulty Univerzity Karlovy, podle kterého se muži zřejmě zranili hlavně kvůli tomu, že se vzájemně drželi. „Nebýt držení, nedošlo by ke zranění obou,” dodala soudkyně.

Háša se podle lékaře zranil střepy skla na ruce. Babák se jednání neúčastnil a jeho zmocněnec uvedl, že si nechá lhůtu na rozmyšlenou pro případné odvolání. Stejně se vyjádřila státní zástupkyně.

Háša řekl, že celé jednání je fraška, a bude po státu požadovat odškodnění a náhradu za právní zastoupení, za které zaplatil podle svých slov hodně peněz. Zastupovala ho kancelář známého advokáta a někdejšího ministra vnitra Tomáše Sokola. Při úterním jednání to byl právník kanceláře Michal Marini.

Na projednání rvačky trval Nejvyšší soud, podle něhož je vyražení dvou řezáků „zraněním viditelným a hyzdícím”. Za způsobení těžké újmy na zdraví Hášovi hrozí dva až osm let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků