Hlavní obsah
 

Opilci řídili v Pardubicích dopravu, žena padala pod auta

Svérázným způsobem řídili dopravu dva pracovníci soukromé firmy u nemocnice v Pardubicích, kde se instalují protihlukové stěny. Hlídka městské policie přistihla dva dny po sobě jednotlivě muže a ženu, jak s plácačkou dirigují vozidla s alkoholem v dechu. Strážníci zveřejnili videozáznam z kontroly, případem se zabývají policisté.

 
Opilci řídili v Pardubicích dopravu, žena padala pod auta

Na tísňovou linku se nejdřív ozval řidič, kterému se nezdála žena usměrňující dopravu.

„Oznámil, že paní málem spadla pod auto, jak se motá. Strážníci vyjeli situaci prověřit a nestačili se divit,“ napsali ve čtvrtek strážníci na webu. Kdy k události došlo, neupřesnili, stejně jako název společnosti, pro kterou měli lidé pracovat.

Devětatřicetiletá žena byla podle strážníků nápadná svými pohyby už z dálky, nakonec nadýchala 1,16 promile, přičemž měla pozitivní test i na další návykové látky. „Za svodidly se pak podařilo najít prázdné lahve od vodky,“ upřesnila městská policie.

Muž, který řídil dopravu, nadýchal 1,19 promile.

Foto: MP Pardubice

Druhý den se ozval další řidič s podobným podezřením, které se opět potvrdilo. Tentokrát dirigoval plácačkou a v reflexní vestě vozidla 38letý muž, který nadýchal podobnou cifru jako jeho kolegyně den před tím.

Strážníkům tvrdil, že je v pořádku a toho dne nepil. „Včera jsem bumbal, to jo, deset piv jsem zvládl a osm panáků, ale dneska jsem ještě na kapku alkoholu nesáhl,“ vysvětloval hlídce.

„Strážníci oba pracovníky předali k dořešení policistům,“ dodala městská policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků