Hlavní obsah

Nova: Krejčíř má v Libanonu peníze, které nelze zablokovat

Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř má v jedné z libanonských bank statisíce švýcarských franků. Česku se tyto peníze zřejmě nepodaří zablokovat, protože nemá s Libanonem uzavřenou smlouvu, která by podobnou situaci řešila. Uvedla to ve středu televize Nova.

Nova: Krejčíř má v Libanonu peníze, které nelze zablokovat

Existence Krejčířova majetku v Libanonu vyšla najevo z policejního protokolu o výslechu někdejšího Krejčířova společníka, podnikatele Tareka Bechary. Ten tvrdí, že před pěti lety schoval některé Krejčířovy peníze před policií na svůj libanonský účet. Údajně se jednalo o čtyři sta tisíc švýcarských franků.

Krejčíř už na franky čeká v Jihoafrické republice a tvrdí, že má u Bechary ještě další peníze. "Můj právní zástupce už mu v této době poslal výzvu, aby ty peníze zaplatil," řekl Krejčíř Nově.

Česká policie Krejčíře stíhá za stamiliónové podvody a snaží se všechny jeho peníze zablokovat. Stát už Krejčířovi zablokoval téměř veškerý majetek na území Česka. Více než před měsícem také policie zablokovala zhruba 30 miliónů korun, které si do JAR posílala Krejčířova matka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků