Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Aleš Pelikán, Právo

Na Tachovsku se vytvořily kolony na dálnici D5 kvůli srážce tří kamionů

Na dálnici D5 na Tachovsku, která je ve směru na Rozvadov od úterního poledne uzavřená kvůli nehodám tří kamionů, narůstají kolony. Sjízdnost nadále komplikuje sněžení.

Ilustrační foto Foto: Aleš Pelikán, Právo
Na Tachovsku se vytvořily kolony na dálnici D5 kvůli srážce tří kamionů

Provoz byl zastaven mezi sjezdem Mlýnec na 136. kilometru až po sjezd Svatá Kateřina na 143. kilometru před hranicemi s Německem. Později policie začala odklánět dopravu už na 128. kilometru dálnice na sjezdu Bor. Kolony kamionů se ale dál prodlužují a sahají až k 119. kilometru, řekla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Na dálnici se těsně za sebou staly tři nehody, všechny souvisely s nepřizpůsobením rychlosti jízdy povětrnostním podmínkám a stavu vozovky, na které byla sněhová vrstva, řekla Jiroušková.

„Někteří řidiči nákladních automobilů vjíždějí do levého jízdního pruhu a dochází k jeho zablokování, apelujeme proto tyto řidiče, aby nevjížděli do levého pruhu a používali jen pravý, případně odstavný pruh, byli trpěliví, dbali zvýšené opatrnosti, pokynu policistů a řídili se dopravním značením," uvedla Jiroušková.

Další nehoda, která si vyžádala dva zraněné lidi, se stala na silnici mezi obcemi Šťáhlavy a Starý Plzenec, informovali záchranáři. „Z místa transportujeme dva zraněné, ženu narozenou v roce 1967 a muže narozeného v roce 1953 se středně těžkými zraněními do Fakultní nemocnice Lochotín," řekl operátor záchranné služby k nehodě u Šťáhlav.

Nehody na dálnici se obešly bez vážnějšího zranění. Řidič první nákladní soupravy nezvládl řízení a narazil do středových svodidel, řízení nezvládl ani další řidič nákladního automobilu, který narazil do přenosného dopravního značení upozorňujícího na předchozí dopravní nehodu.

„Poslední řidič nákladní soupravy nepřizpůsobil rychlost jízdy, soupravu uvedl do smyku, přitom narazil do předjížděného kamionu a poté narazil do nákladní soupravy, která předtím havarovala. Soupravou tak zablokoval jízdní pruhy dálnice," popsala nehody policejní mluvčí.

Na Tachovsku sněží, na dálnici je podle záběrů z dálničních kamer vrstva rozbředlého sněhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků