Hlavní obsah
Policejní služebna na náměstí Svobody v Brně Foto: Mapy.cz

V Brně zasahovala NCOZ. Má jít o ukrajinskou mafii

V Brně zasahovala Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), věc nesouvisí s kauzou Stoka. Informaci o policejní akci potvrdil mluvčí centrály Jaroslav Ibehej, bližší informace ale neuvedl.

Policejní služebna na náměstí Svobody v Brně Foto: Mapy.cz
V Brně zasahovala NCOZ. Má jít o ukrajinskou mafii

„Náš útvar (NCOZ) provádí úkony trestního řízení, nicméně v tuto chvíli více informací poskytovat nebudeme," sdělil Ibehej s tím, že věc nesouvisí s kauzou Stoka. Další podrobnosti ale vzhledem k vyšetřování nesdělil.

Podle svědectví redaktorů Radiožurnálu, který na zásah upozornil, kriminalisté odnášeli v úterý večer z policejní služebny na náměstí Svobody krabice do zaparkovaných aut. Ibehej však Novinkám doplnil, že šlo pouze o spolupráci, protože vyšetřovat činnost policie může pouze Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Kolegové nám poskytovali součinnost v prověřovaném případu,” konstatoval.

Podle Radiožurnálu se zásah týkal údajně případu organizovaného vydírání ukrajinské mafie na území České republiky.

Radnice městské části Brno-střed

Foto: Mapy.cz

V kauze Stoka jde o korupční případ na radnici městské části Brno-střed, kde policisté z NCOZ v minulosti zasahovali kvůli zakázkám z volebního období 2014 až 2018.

Z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů policie později obvinila devět lidí, a to včetně bývalého místostarosty a radního Jiřího Švachuly (dříve ANO).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků