Hlavní obsah
Cestující stihli z autobusu vystoupit Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Na okraji Ostravy shořel autobus

Plameny zcela zničily v pátek podvečer linkový autobus v Ostravě – Polance nad Odrou, místní části Janová. Škoda byla předběžně odhadnuta na čtyři milióny korun. Tři desítky cestujících i řidič vyvázli bez zranění.

Cestující stihli z autobusu vystoupit Foto: HZS Moravskoslezského kraje
Na okraji Ostravy shořel autobus

Sdělil to mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že u požáru zasahovaly dvě hasičské jednotky se sedmi vozidly.

Ohořelé zbytky autobusu

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

„Autobus Dopravního podniku Ostrava jel po své pravidelné trase z klimkovických sanatorií do Ostravy-Svinova. Když stál na zastávce uprostřed části Janová, všiml si řidič předjíždějícího vozidla, že zezadu z motoru autobusu stoupá kouř. Upozornil řidiče, který ihned vyzval cestující k opuštění autobusu a začal oheň hasit,“ popsal Kůdela s tím, že řidič použil hned dva přenosné hasicí přístroje, ale ani to na oheň nestačilo.

Zničený interiér autobusu

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Při příjezdu hasičů na místo už hořel celý autobus. „Oheň hasiči dostali pod kontrolu během sedmi minut, potýkali se pak s požárem v palivové nádrži plné nafty,“ uvedl s tím, že hasiči také preventivně zakryli kanálové otvory. „Část nafty, která vytekla na silnici, zasypali sorbentem, zbytek přečerpávali do barelů,“ doplnil.

Přední část byla požárem zasažena méně

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Požár vznikl pravděpodobně kvůli technické závadě v motorové části autobusu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků