Hlavní obsah
 

Muž v Praze hrozil bombou na letišti, po policii chtěl švýcarské hodinky

Třikrát během jedné hodiny hrozil v noci na neděli anonym bombovým útokem na ruzyňském letišti v Praze. Potřetí, když muž volal, požadoval po policii švýcarské hodinky. Letiště kvůli telefonátům prohledávaly desítky policistů. Vtipálkovi hrozí čtyři roky vězení.

 
Muž v Praze hrozil bombou na letišti, po policii chtěl švýcarské hodinky

Muž volal poprvé v neděli po druhé hodině ráno, posléze v půl třetí a naposledy ve čtvrt na čtyři. V prvních dvou případech jen oznámil bombu a nic bližšího neřekl.

Na třetí zavolání se ale rozpovídal. „Policistům sdělil, že bombu odpálí, pokud nedostane švýcarské náramkové hodinky. Navíc při tom projevil i určitou dávku skromnosti. Byl totiž ochoten přijmout hodinky v cenové relaci kolem dvaceti tisíc korun, kdy mu bylo jedno, zda budou digitální, či ručičkové. Stejně tak nelpěl na tom, aby byly z cenného kovu, tedy ze stříbra, či zlata. Jediné, na čem trval, bylo, aby hodinky měly kožený pásek, a to bez výhrady,” popsal pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Policisté poté zadrželi sedmatřicetiletého muže v Praze na Národní třídě. Ještě měl v ruce sluchátko. Muž se ke všem telefonátům přiznal.

„Následně byl převezen na policejní služebnu, kde ho vyšetřovatel obvinil z trestných činů šíření poplašné zprávy a vydírání. Za tyto trestné činy mu hrozí až čtyři roky za mřížemi. Nutno zmínit, že jedním z následných úkonů trestného řízení bude, krom jiného i znalecké zkoumání obviněného z oboru psychiatrie,” doplnil Hulan.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků