Hlavní obsah
Jiří Balarin u Krajského soudu v Praze Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Muž se přiznal k nelítostné vraždě sekerou

K brutální vraždě sekerou se v úterý před Krajským soudem v Praze doznal 28letý Jiří Balarin. Svého známého ubil letos na začátku února v Oskořínsku na Nymbursku. Pak jej probodl krumpáčem a hodil do septiku. Za čin mu hrozí 15 let až výjimečný trest.

Jiří Balarin u Krajského soudu v Praze Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Muž se přiznal k nelítostné vraždě sekerou

V osudný den přišla oběť na návštěvu za Balarinovým známým, který u něj bydlel na statku. Snažili se ho údajně zbavit, protože se chtěli dívat na televizi. "Nadával mi všelijakými výrazy. Rozčílilo mě to, tak jsem šel pro sekeru," popsal svůj čin obžalovaný.

"Narážky na sexuální orientaci bych ještě překousl, ale že mě vyhazoval z vlastního domu mě rozčílilo," dodal k hádce, která činu předcházela. Přiznal soudu, že má sexuální zkušenosti se ženami i muži, popřel však, že by jeho známý byl jeho partnerem.

Po první ráně podle jeho výpovědi vypadal jako mrtvý. "Dal jsem mu ještě další rány, abych mu neprodlužoval trápení," dodal s tím, že prý z jatek věděl, že může být ještě živý, tak jej několikrát udeřil sekerou. "Všeho lituji," dodal Balarin.

Po činu prý hlavu oběti zabalil do igelitu. "Nechtěl jsem, aby udělal stopu pro psa," vysvětloval. Muže také vysvlékl a jeho věci spálil později, když nefoukal vítr, aby kouř nikoho neupozornil. Nakonec ho podle svých slov propíchl krumpáčem, aby z něj neucházely plyny, a hodil společně se známým do septiku.

"Předpokládal jsem, že se na to přijde. Možná bych to šel nahlásit sám," dodal ve své výpovědi s tím, že potřeboval čas, aby mohl splatit své dluhy a nechat přepsat statek, kde bydlel, na svou babičku.

V době vraždy byl opilý

Podle výpovědi svědků měl Balarin spory s obětí už dřív. "Na všechny nadával, lidé se ho báli," řekla u soudu na adresu obžalovaného matka oběti. "Mám psychické problémy, nemohu spát a pořád se mi o tom zdá," hájil se Balarin.

Balarin podle své výpovědi bydlel na statku s babičkou a známým jménem Robert. V době údajného činu byl podle svých slov pod vlivem alkoholu. "Nebyl jsem opilý tak, že bych se motal," uvedl s tím, že jeho denní dávka alkoholu byla deset až patnáct piv. V minulosti byl podle spisu už pětkrát trestán. Vztahy Balarina a oběti nebyly nikdy podle výpovědí svědků dobré. "Moc rádi se neměli, proč, to nevím," řekla u soudu matka oběti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků