Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Lotyš se vrhl na prodavačku a bodl ji do krku, soud mu potvrdil 17 let vězení

Pražský vrchní soud ve středu potvrdil 17 let vězení pro dvaadvacetiletého Jurijse Vasiljevse z Lotyšska za pokus o brutální vraždu čerpadlářky v České Skalici na Náchodsku. Muž benzinovou stanici přepadl v polovině letošního února, kdy čerpadlářku pobodal nožem. Z pokladny pak ukradl necelých 10 tisíc korun. Rozsudek je pravomocný.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Lotyš se vrhl na prodavačku a bodl ji do krku, soud mu potvrdil 17 let vězení

Odvolací soud podle mluvčího soudu Jana Fořta potvrdil původní rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové. Obžalovanému ale uložil, že si trest odpyká v přísnějším typu věznice, než bylo v původním rozsudku.

Obžalovaný se k činu přiznal před krajským soudem. Vypověděl, že kvůli krádeži peněz byl propuštěn ze skalického masokombinátu, musel opustit ubytovnu a byl bez peněz. Hodlal si je opatřit přepadením čerpací stanice.

Přišel s vybraným zbožím k pultu a čerpadlářku bez varování nožem s patnácticentimetrovou čepelí bodl do krku. Žena se však bránila, takže ji povalil a zasadil další rány nožem. Těžce zraněná žena si po odchodu útočníka sama zavolala pomoc. Detektivové podezřelého cizince zadrželi necelých deset hodin po činu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků