Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Kontrola EET málem skončila hospodskou rvačkou, zasáhla policie

Hlídku policie přivolali ve čtvrtek kontroloři finanční správy do restaurace ve Zdibech u Prahy. Hosté kontrolorům nadávali a uráželi je kvůli EET. Policisté situaci uklidnili a případ vyřešili domluvou.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Kontrola EET málem skončila hospodskou rvačkou, zasáhla policie

Hlídku si pracovníci do restaurace přivolali kolem osmé hodiny večer, když prováděli kontrolu elektronické evidence tržeb.

„Hosté měli na pracovníky kontroly slovní narážky a nadávky, proto přijela na místo hlídka, aby situaci uklidnila. Vše bylo vyřešeno domluvou, nejednalo se ani o trestný čin, ani o přestupek,“ řekla Novinkám mluvčí policie Eva Hašlová.

„Zatím k tomu nemám žádné informace a nemohu ke kontrole více sdělit. Kdy budou výsledky, prozatím nevím,“ uvedla ke kontrole tisková mluvčí Finančního úřadu Středočeského kraje Jiřina Plášilová.

Elektronická evidence tržeb (EET) je systém komunikace mezi Finanční správou České republiky na jedné straně a podnikateli a živnostníky na straně druhé. Každá platba je evidována v centrálním úložišti a zákazník dostane od prodejce účtenku s unikátním kódem. V ČR funguje od loňského prosince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků