Hlavní obsah

Inspekce odložila případ policisty, který zemřel, když piloval granát ve svěráku

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila po více než ročním vyšetřování případ výbuchu garáže na Znojemsku, při kterém zemřeli policista a jeho matka. Na dotaz Novinek to ve čtvrtek sdělil mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma. Podle něj se v domě našla další nelegální munice.

Inspekce odložila případ policisty, který zemřel, když piloval granát ve svěráku

„Usnesením Generální inspekce bezpečnostních sborů ze dne 12. března byla odložena věc podezření ze spáchání trestných činů nedovoleného ozbrojování a trestného činu usmrcení z nedbalosti, a to z důvodu úmrtí podezřelého,“ sdělil Olma.

Podle něj měl 27letý policista doma bez povolení střelné zbraně, střelivo a zbraně hromadně účinné. Jaké přesně mluvčí nespecifikoval, je ale pravděpodobné, že tam našli další vojenskou munici.

„V garáži na dvoře rodinného domu policista neodborně manipuloval s dělostřeleckou střelou, načež došlo k jejímu výbuchu, v důsledku čehož utrpěla jak matka podezřelého, tak on sám smrtelná zranění, kterým obě osoby podlehly,“ doplnil Olma.

BEZ KOMENTÁŘE: Zásah policie na místě výbuchu

Video: Prima FTV

Výbuch obcí Žerůtky otřásl 14. prosince 2013. V domě byl ve chvíli exploze také bratr zemřelého policisty se svou družkou a jejich dítětem. Těm se naštěstí nic nestalo. Muž pracoval jako běžný uniformovaný policista.

„Dal si granát do svěráku a snažil se vyndat zapalovač. Ale nešlo mu to, tak si vzal pilku na železo a snažil se zřejmě použít hrubou sílu. Přitom došlo k výbuchu. On i matka stáli hned vedle toho svěráku, když to bouchlo. Zasáhly je střepiny do oblasti břicha a vzhledem k tomu, že to byl granát určený k ničení živé síly nepřítele, tak neměli moc šancí přežít,“ popsal tehdy Právu starosta obce Zdeněk Rechtík. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků