Hlavní obsah
 

Hasiči prohledávali trosky zdemolovaného domu v Českém Těšíně, nikoho dalšího nenašli

I v pátek ráno pracovali hasiči v Českém Těšíně na Karvinsku, kde se ve čtvrtek odpoledne po výbuchu zřítila část dvojdomku. Pokračovali v odstraňování sutin a pátrání, zda v troskách nezůstal někdo zavalený. Nakonec práce ukončili s tím, že nikdo další nalezen nebyl. Kromě obrovského množství navršeného stavebního materiálu pod zborcenou střechou komplikoval v noci práce i silný déšť.

 
Hasiči prohledávali trosky zdemolovaného domu v Českém Těšíně, nikoho dalšího nenašli

Výbuch v domě nastal ve čtvrtek okolo 15:30. Co jej způsobilo, zatím není jasné. Z trosek záchranáři vyprostili vážně zraněného 60letého muže, který utrpěl hluboké popáleniny na hlavě, rukou a nohou, celkem asi na 40 procentech povrchu těla.

„Na místě celou noc opatrně pracoval víceúčelový kloubový traktor Huddig ze Záchranného útvaru v Hlučíně, více než dvě desítky profesionálních hasičů a také vyšetřovatelé požárů hasičského sboru a policie. Po prohledání větší části sutin, včetně podsklepení, byly pátrací práce zastaveny s tím, že žádná druhá osoba v sutinách zříceného objektu není,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Už ve čtvrtek v podvečer a večer sutiny pod zborcenou střechou dvakrát propátrali dva služební psi specializovaní na hledání zavalených lidí, ale bez přesnějšího výsledku. Plochu osvětlovala silná balonová světla.

Zásah hasičů u zříceného domu v Českém Těšíně

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

„Traktor pak nejprve odňal z ruin domku speciálními kleštěmi obě plechové střechy, položené po rekonstrukci domku na sobě, které se po výbuchu sesunuly na úroveň přízemí. Velké střešní plechy předtím nařezali na užší pláty hasiči rozbrušovacími pilami, aby zjednodušili traktoru práci,“ popsal práce Kůdela.

Traktor opatrně odsunoval trámy a střešní desky. Sutiny, které prohledávali hasiči a kriminalisté, jsou postupně odváženy na skládku odpadů.

Zásah hasičů u zříceného domu v Českém Těšíně. Trosky prohledali psi

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků