Hlavní obsah

Do domu střelce z Uherského Brodu vnikla zásahová jednotka násilím

Krátce po jedenácté hodině večer policie vtrhla do domu, kde bydlel Zdeněk K., který v úterý odpoledne v Uherském Brodě zavraždil osm lidí. V domě byla jeho manželka. Policisty celé odpoledne a večer odmítala pustit dovnitř.

Do domu střelce z Uherského Brodu vnikla zásahová jednotka násilím

Zásahové komando proniklo do domu v Javořinské ulici zezadu od zahrady a vše se obešlo beze střelby. Z místa byly slyšet pouze příkazy policistů, zvuk rozbitého skla a tupé rány, zřejmě z rozbíjených zadních dveří.

Po necelé půlhodině žena vyšla z domu nezraněná v doprovodu zásahové jednotky a zdravotníků. Ti ji podpírali. Z místa ji odvezla sanitka.

Manželku muže, který vraždil v restauraci Družba, vyvedli z domu zdravotníci.

Foto: Aleš Fuksa, Právo

Před akcí policisté rozšířili uzavřenou oblast kolem domu. Od odpoledne před ním hlídkovali dva muži zákona a policejní páska nejprve ohraničovala pouze prostor před domem útočníka. Před 22.45 hod. na místo dorazily policejní posily. Energetici ze společnosti RWE také odpojili dům od dodávek elektřiny.

Nechtěla policii pustit dovnitř

Manželka útočníka s policisty odpoledne mluvila, řekla jim ale, že je dovnitř nepustí, dokud se její muž nevrátí. Ten přitom po střelbě v restauraci Družba spáchal sebevraždu. Zdeněk K. v restauraci vraždil zhruba hodinu po poledni.

Dům, kde bydlel šílený střelec.

Foto: Aleš Fuksa, Právo

Podle slov jednoho z policistů hlídkujících večer před domem čekali na povolení do domu vstoupit. „Policisté čekají, až dostanou povolení k domovní prohlídce,“ hlásil redaktor Práva krátce po jedenadvacáté hodině.

Útočník bydlel nedaleko restaurace

Foto: Novinky.cz s použitím Mapy.cz

Státní zástupce Roman Kafka ale uvedl, že policisté povolení k domovní prohlídce nepotřebovali. „Policie má zákonné možnosti, jak do domu vstoupit i bez příkazu k domovní prohlídce,” sdělil po desáté večer Kafka Právu.

Problémy z minulosti

„Nevíme, jak se zachová, problémy s ní i jejím manželem jsme v minulosti řešili opakovaně,“ uvedl několik hodin předtím jeden ze zasahujících policistů. Podle jeho slov řešili prohřešky manželů proti občanskému soužití.

Podle jednoho ze sousedů obyvatelé v ulici v minulosti sepsali petici, ve které chtěli požádat úřady, aby řešily problémy s dotyčnými manželi. Žena sousedům měla vyhrožovat, že je zabije. Nakonec se proto rozhodli, že petici úřadům neodešlou.

Obyvatelé Uherského Brodu zapalovali svíčky nedaleko restaurace, kde 62letý muž zastřelil osm lidí.

Foto: Petr David Josek, ČTK/AP

Sousedé uvedli, že žena je nervově labilní, stejně jako byl její muž. Měla by pravidelně brát léky, což však nedělá. Dům se nachází poblíž sídliště Olšava v jižní části města. Je nedaleko restaurace, kde muž útok spáchal.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků