Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Devatenáctiletý řidič předjel kolonu a havaroval, na místě zemřel

Tragicky skončila pro devatenáctiletého řidiče riskantní jízda za Protivanovem na Prostějovsku. Ve velké rychlosti nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do protijedoucího nákladního auta. Při kolizi utrpěl zranění, kterým podlehl. Právo o nehodě, která se stala v pátek v podvečer, informovala v neděli policejní mluvčí Lenka Vanková.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Devatenáctiletý řidič předjel kolonu a havaroval, na místě zemřel

Mladý řidič jel podle ní s o dva roky starším spolujezdcem z Protivanova směrem na Blansko s vozidlem Škoda Octavia.

„Na rovném úseku silnice s nejvyšší povolenou rychlostí 50 kilometrů za hodinu začal předjíždět kolonu vozidel. Poté, co se zařadil zpět do svého jízdního pruhu, vyjel z důvodu nepřiměřené rychlosti a nezvládnutí pravotočivé zatáčky do protisměru, kde čelně narazil do boční strany protijedoucího nákladního vozidla,“ uvedla mluvčí.

Řidič nákladního auta podle ní strhl řízení vpravo a sjel do příkopu, kde po nárazu do značky pokračoval do lesa, kde narazil do stromů. Osobní auto bylo při střetu odhozeno a převrátilo se na střechu.

„Jeho řidič utrpěl zranění, kterému na místě podlehl. Jeho spolujezdec byl s lehkým zraněním letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Lehké zranění, které mu bylo ošetřeno na místě, utrpěl i řidič náklaďáku,“ konstatovala Vanková. Hmotná škoda, která při nehodě vznikla, byla vyčíslena na 850 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků