Hlavní obsah

Cítil jsem se dobře, řekl opilý řidič jedoucí po dálnici v protisměru. Hrozí mu osm let

Zlínští kriminalisté obvinili čtyřiačtyřicetiletého cizince žijícího na Kroměřížsku, který jel v sobotu opilý za volantem vozu Toyota po dálnici D55 v protisměru. V úseku mezi Hulínem na Kroměřížsku a Otrokovicemi na Zlínsku podle policie ohrozil nejméně osm řidičů, kteří se mu museli vyhýbat.

Cítil jsem se dobře, řekl opilý řidič jedoucí po dálnici v protisměru. Hrozí mu osm let

Za obecné ohrožení a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí muži v případě odsouzení tři až osm let vězení, uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Oznámení o vozidle v protisměru na D55 přijali policisté na tísňové lince v sobotu odpoledne od několika projíždějících řidičů. "Do akce se zapojily všechny dostupné policejní hlídky, které po řidiči pátraly na dálnici i na sjezdech z dálnice. Netrvalo dlouho a policisté řidiče zastavili po jeho sjezdu z dálnice ve Zlíně. Opakovaně nadýchal více než dvě promile alkoholu," uvedla mluvčí.

Policisté zjistili, že je muž na území České republiky legálně. Převezli ho do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. "Zadrželi mu řidičský průkaz a pro účely trestního řízení zajistili jeho vozidlo. Za pomoci veřejnosti zjistili veškeré okolnosti jeho riskantní jízdy a z jednoho z protijedoucích vozidel zajistili také kamerový záznam," uvedla Kozumplíková.

Cítil se dobře

Řidič toyoty v ČR žije a pracuje deset let. Policii řekl, že v noci před jízdou popíjel tvrdý alkohol i pivo. "Po probuzení se cítil dobře a rozhodl se, že pojede na návštěvu do středních Čech. Po dálnici jel podle svých slov poprvé a nezvládl najet do správného jízdního pruhu. Když zjistil, že jede v protisměru, na nejbližším místě uprostřed dálnice přejel do správného jízdního pruhu a pokračoval zpět do Zlína. Tam chtěl opět najet na dálnici a pokračovat do původně naplánovaného místa. V jízdě mu naštěstí zabránili policisté," doplnila mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků