Hlavní obsah

Cestující v autobuse donutili řidiče zastavit, byl prý opilý

Kličkování po silnici znepokojilo v neděli cestující linkového autobusu, který vezl lidi z Písku do Prahy. Lidé přiměli v Zalužanech řidiče, aby zastavil a přivolali policii. Zkoušce na alkohol se řidič odmítl podrobit, přišel aspoň o řidičský průkaz.

Cestující v autobuse donutili řidiče zastavit, byl prý opilý

„Cestující z řidiče cítili alkohol. Autobus prý kličkoval po silnici, jízda v něm se proto lidem zdála velmi nebezpečná. Přivolaní policisté chtěli, aby řidič podstoupil dechovou zkoušku na zjištění alkoholu, tu však muž odmítl a posléze nechtěl dát krev nebo moč,“ řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Pracovník městského úřadu v Příbram mu proto zadržel řidičský průkaz. Okolnosti případu policie stále vyšetřuje. Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a z obecného ohrožení.

Další opilý řidič autobusu v Jaroměři

Opilého řidiče autobusu zatkla v sobotu policie v Jaroměři na Náchodsku. U muže, který řídil prázdný autobus, zjistili policisté 2,33 promile alkoholu. Během své jízdy způsobil dopravní nehodu, při které vznikla na osobním vozidle a autobusu škoda 7000 korun.

V červenci policie zadržela zcela opilého řidiče autobusu, který vezl cestující z Brna do nedalekých Moravan. Na nebezpečnou jízdu autobusu upozornili cestující prostřednictvím linky 158. Policisté řidiči detekčním přístrojem naměřili 3,32 promile alkoholu v dechu. Muž skončil v policejní cele, za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tři roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků